Користь і шкода соєвого м'яса.

Сьогодні соєве м'ясо можна зустріти на столі не тільки у прихильників вегетаріанського харчування, а й у любителів м'ясних страв. Секрет тому криється в унікальному складі даного продукту, який при деяких хворобах стає просто незамінним.
Соєве м'ясо потрапило до Європи з азіатських країн, в яких використовувати сою в кулінарії стали ще кілька тисячоліть тому. А так як у багатьох державах Азії звичайне м'ясо було розкішшю, з сої з часом навчилися робити його вегетаріанський аналог, який швидко прижився і в інших странах.Проізводят соєве м'ясо з тіста, замішаного на основі води і знежиреного соєвого борошна. Продукт доводять до готовності за допомогою багаторазового пропуску через спеціальний прилад, що нагадує м'ясорубку, в результаті чого виходить губчаста маса, яку розрізають на шматки і сушать. Соєве м'ясо випускають у вигляді відбивних, гуляшу, фаршу, котлет та інших напівфабрикатів.
Сушене соєве м'ясо може зберігатися в такому стані близько року. Однак приготований продукт рекомендується вжити протягом трьох діб.

Користь соєвого м'яса

Натуральне соєве м'ясо вважається низькокалорійним і дієтичним продуктом, який ідеально підходить для людей, які страждають надмірною вагою. Так само, як і звичайне м'ясо, соєве містить велику кількість легкозасвоюваного білка, необхідного організму людини. Крім цього в його складі є поліненасичені жирні кислоти, наприклад, лінолева, яка потрапляє в людський організм виключно через їжу. Багате соєве м'ясо бета-каротином, вітамінами Е, РР і вітамінами групи В. Воно містить також калій, кальцій, залізо, фосфор, холін, тіамін і фолієву кислоту, яка благотворно впливає на пам'ять і розвиток, відповідає за гарний настрій.
Все вітаміни і корисні речовини в соєвому м'ясі містяться в биоусвояемом вигляді, тому вони легше і швидше засвоюються організмом.
Завдяки такому складу соєве м'ясо очищає стінки судин від шкідливого холестерину, сприяє тривалому ефекту насичення і відмінно стимулює моторику кишечника. Його рекомендується вживати в їжу літнім людям, а також тим, хто хворіє на діабет, страждає від алергії, гіпертонічної хвороби або атеросклерозу.

Шкода соєвого м'яса

Натуральне соєве м'ясо не шкодить здоров'ю і може входити в меню навіть маленьких дітей. Єдине протипоказання до його вживання - індивідуальна непереносимість сої. Інша справа м'ясо, вироблене з генно-модифікованої сої, що наводнили сьогодні прилавки магазинів у всьому світі. Вважається, що споживання такого продукту, особливо у великих кількостях, здатне привести до зниження імунітету, порушення обміну речовин і стану мікрофлори в організмі, а також розвитку онкологічних захворювань.