Газонна трава: види, посадка, догляд.

Газон - це земельна ділянка з доглянутим трав'янистим покривом. Газон виконує не тільки декоративну функцію, він також покращує мікроклімат ділянки, поглинає пил.

Види газонних трав

Газонні трави вибирають залежно від виду газону - партерного, мавританського, паркового, спортивного, рулонного, звичайного. Трави для газону діляться на багаторічні та однорічні. До однорічним газонних трав відносяться - тонконіг однорічний і райграс однорічний. Вони виростають за рік і дають насіння, потім відмирають. Зазвичай їх використовують для створення мавританського газону. Багаторічні трави ростуть і дають насіння протягом довгих років. Вони діляться на три яруси: світлолюбні, полуверховие і низові трави. До першого типу газонних трав відносяться: стоколос безостий, лисохвіст луговий, люцерна синя, житняк узкополосий. Вони практично не кущаться і мають великі стебла і листя. Полуверховие трави - костриця лучна, люцерна жовта, тимофіївка лугова, райграс пасовищний і многоцветковий.Нізовие трави мають вузькі стебла і тонкі листи. Представники низових газонних трав: мятлик луговий, мітлиця звичайна, мітлиця біла, гребенник звичайний, конюшина біла, костриця красная.Для партерних газонів використовують трави з низьким густим травостоєм і яскравим забарвленням. Наприклад, різні види овсяніци, тонконога і мітлиці тонкої. Стійкими до витоптування і навантажень травами засівають декоративний і спортивний газони. Зазвичай це багаторічні трави з широким листом. Великою популярністю користується рулонний газон, на якому прекрасно ростуть різні трави. Такий газон добре виглядає навіть при рідкісному поливі.

Посів газонних трав

Грунт для газонних трав повинна бути не зовсім легкою і мати товщину 20-50 сантиметрів. У занадто важку грунт потрібно внести торф і пісок. Перед посівом трав її потрібно розпушити.
Якщо в грунт вносити добрива, газон буде більш розкішним. Підгодовують газонну зелень мінеральними добривами, що складаються з калію, фосфору й азоту.
Садити газон потрібно ранньою весною або в кінці літа . На 1 квадратний метр землі витрачається приблизно 50 грам насіння. Глибина посадки становить 1 сантиметр.

Догляд за газоном

газонних трав необхідно періодично поливати. У спекотну погоду з проміжком в 3-5 днів. У звичайну бездощові - раз на тиждень.
Трави кульбаби, вероніки повзучої, подорожника, потрібно своєчасно виполювати з газону. В іншому випадку вони швидко поширяться по всій газонної площі.
Стрижку газону виробляють раз на сім днів, залишаючи траву заввишки 3 -5 сантиметрів. Скошену траву необхідно прибирати з газону, інакше під нею випреет зростаюча зелень.