Як дресирувати алабая.

Алабай - велика сторожова собака. Його дресирування починається з запам'ятовування імені - тварина повинна знати, що звертаються до нього і швидко реагувати. І друга команда - «не можна». Вона сильно полегшить життя господарям, так як утримати величезного пса від будь-яких дій силою просто неможливо.
Інструкція
1
Навчання алабая краще починати з віку 2-2,5 місяця. До цього щеня ще занадто малий, і буде сприймати навчання як гру. А собаки старші 3 місяців уже засвоюють якісь навички, і перевчити їх буде досить складно.
2
Дресирування цуценя починається з навчання прізвисько. Краще робити це перед годуванням і під час гри. Поклавши їжу в миску, тримайте її в руках і кличте собаку по імені. Коли цуценя прибіжить - похваліть і поставте миску на підлогу. Під час гри візьміть в руку улюблену іграшку собаки, покрутіть їй, привертаючи уваги. Кличте цуценя. Коли він прибіжить - похваліть, віддайте іграшку. Практика показує, що розумним алабай достатньо 2-3 днів тренування, щоб запам'ятати своє ім'я.
3
Команда «не можна» повинна виконуватися беззаперечно. У навчанні доведеться взяти себе в руки і проявити строгість, так як милі щенки алабая здатні розчулити кого завгодно. Якщо ви бачите, що собака робить те, що заборонено, підійдіть до неї і натисніть руками на спину ближче до хвоста. Щеня присяде на підлогу і відвернеться від справ. Подивіться йому в очі і строго скажіть - «не можна». Потримайте кілька секунд, притискаючи до підлоги, і відпустіть. Якщо щеня послухався - похваліть і дайте частування. Якщо почав все спочатку - повторіть свої дії. Досягніть того, щоб малюк перестав робити те, що йому заборонено. Тільки після цього похваліть і погодуйте.
4
Ще одна важлива команда для великих собак - «до мене». Особливо цінно її вивчення, якщо алабай проживає в місті. Під час прогулянки він може налякати перехожих своїм грізним виглядом, вони розгубляться, почнуть робити дивні на думку собаки дії. Наприклад, махати руками. Алабай кинеться захищати себе і господаря і може серйозно покалічити людину. Щоб цього не сталося, вивчіть команду «до мене». Спочатку дресирування проходить з повідцем. Відпустіть цуценя на 2-3 метра від себе. Потім називайте кличку і кричите «до мене». Коли малюк прибіжить - похваліть. Перший час, щоб цуценя зрозумів, що від нього хочуть, потрібно підтягувати поводок. І, звичайно, давати ласощі.
Якщо ви вирішили завести собаку , то пам'ятайте, що собака - це не просто друг, захисник або, як це часто останнім часом буває, аксесуар. Це розумна тварина, яке необхідно виховувати і навчати, інакше замість вірного друга ви отримаєте невихованого і неслухняного хулігана, з яким буде не так-то просто впоратися. Собака повинна підкорятися своєму господареві беззаперечно. Щоб цього домогтися, з перших днів перебування собаки у вашому будинку почніть займатися з нею і дресирувати її. Про те, як це потрібно робити - в інструкції нижче.
Інструкція
1
Навчіть собаку відгукуватися на своє ім'я. Це перше і найголовніше, чого потрібно навчити вашого чотириногого друга. Щоб собаці було простіше навчитися відгукуватися на кличку, вибирайте для нього коротке і звучне ім'я. Найкраще односкладове, начебто Рекса. При спілкуванні з собакою намагайтеся не спотворювати її кличку, інакше вона просто заплутається. Не повторюйте кличку перед кожною командою - в цьому випадку собака буде виконувати команду лише після того, як назвуть її кличку.
2
Привчіть собаку до нашийника, повідця і намордника. До нашийника починайте привчати маленького щеняти - спочатку йому не сподобається нашийник, але потім він звикне. Прогулянки починайте на довгому повідку, щоб ніщо не утруднювало рухів цуценя. Не дозволяйте собаці гризти поводок і грати з ним.
3
Коли собака підросте, починайте привчати її до намордника. Для цього спочатку кладіть в намордник що-небудь смачненьке - нехай собака відчує, що намордник - це не страшно і йому можна довіряти. Якщо собаці зовсім не подобається намордник, пограйте з нею, коли вона буде в ньому, погодуйте її чимось смачним через неї.
4
Перша і досить проста команда, якій необхідно навчити собаку - це команда «До мене». Щоб навчити їй собаку , на прогулянці говорите: «До мене!» І при цьому обережно притягайте собаку до себе. Не повторюйте постійно кличку собаки і ні в якому разі не робіть їй боляче. З часом собака зрозуміє, чого ви хочете від неї і вивчить команду.
5
Наступна проста команда, яка виявиться дуже корисною - команда «Фу!». Ви будете вимовляти її, коли захочете зупинити будь-яке небажане дію вашої собаки. Для того щоб навчити собаку команді, виберіть місце, на якому є які-небудь подразники (наприклад, голуби в парку або щось ще). Коли собака спробує наблизитися до об'єкта, потягніть поводок на себе і скажіть: «Фу!» У той момент, коли собака перестане звертати увагу на об'єкт, дайте їй що-небудь смачне і похваліть.
6
Тепер, коли собака засвоїла самі основні команди, приступайте до навчання більш складним. Наприклад, команді «Сидіти». Щоб навчити собаку цій команді, вимовляєте: «Сидіти!» І сідайте собаку на землю. За виконану команду пригощайте собаку ласощами.
7
Навчіть собаку команді «Місце». У собаки обов'язково має бути своє місце, наприклад, підстилка, куди ви і будете її відправляти, щоб вона не заважала і не баловалась. Для того щоб собака освоїла команду, покладіть на підстилку ласощі, скажіть: «Місце!» І підштовхніть собаку до підстилці. Продовжуйте це робити щодня, поки собака не засвоїть команду.
8
Ви можете навчити свою собаку ще безлічі корисних команд: «Голос!», «Дай лапу!», «Лежати!» І так далі. Головне - це націленість і систематичність. Вивчайте терплячості свою собаку і вчіться їй самі, якщо хочете досягти хороших результатів. Удачі вам!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LZUmWbrUK4c