Як у природі ростуть орхідеї.

Орхідея - популярне домашнє рослина з яскравими і великими квітами, частий мешканець підвіконь в квартирах у любителів домашнього озеленення. Однак мало хто знає, як орхідеї ростуть в дикій природі.
Інструкція
1
Досить поширена думка, нібито орхідеї ростуть виключно в тропічних лісах, однак це не так. Орхідея - досить витривала рослина, вона здатна жити в різних кліматичних зонах за винятком надто посушливих і холодних областей. Проте, найбільша різноманітність видів цих дивовижних квітів можна дійсно спостерігати в тропічних і мусонних лісах, де для них забезпечені ідеальні умови - висока вологість, постійна циркуляція повітря і захист від прямих сонячних променів. Орхідеї ростуть на всіх континентах, за винятком Антарктиди. У Росії та країнах колишнього Радянського Союзу можна зустріти представників 49 родів орхідеї.
2
Багато видів орхідей є епіфітами, селю на стовбурах дерев. Однак не варто плутати їх з паразитами - орхідеї не використовують поживні речовини дерев, ті лише служать їм в якості опори, а для отримання енергії квітам досить перегнилих листя і останків комах. Також ці прекрасні, але аж ніяк не зманіжені рослини здатні селитися в ущелинах скель, тріщинах в гірських породах і просто на землі. Деякі види орхідей здатні витримувати досить суворі умови.
3
В ході еволюції у орхідей розвинулося безліч пристосувань, що спрощують їм життя в дикій природі. Товсті м'ясисті листя дозволяють квіткам зберегти таку необхідну їм вологу в посушливий період і благополучно пережити його. Численні коріння орхідей-епіфітів допомагають їм триматися за опору і при цьому інтенсивно вбирають воду за рахунок модернізації покривної тканини. А чудові квіти приваблюють не тільки людей, а й бджіл. Деякі види орхідей пішли далі і розвинули обпилювальної зв'язку з комарами, мухами, метеликами, міллю, колібрі і навіть кажанами залежно від регіону зростання та представників тваринного світу, його населяють.