Купуємо культиватор на дачу.

Культиватор - механічний агрегат, призначений для обробки землі: розпушування, вскапиванія, підгортання. Легкий і мобільний, він особливо зручний, коли необхідно скопати грядки і клумби, розпушити грунт між чагарниками. Вибрати відповідну вам модель можна з урахуванням умов експлуатації.

Який привід вибрати

Культиватори бувають з електричним і бензиновим приводом. Перші менш потужні, але для їх роботи потрібна тільки електрична розетка і довгий шнур, що забезпечує пересування до найдальших куточків ділянки. Зазвичай в комплект входить шнур довжиною близько 60 м, що гарантує необхідну для комфортної роботи мобільність. Ці культиватори безпечні, менше важать і не вимагають дозаправки бензином, з ними легко впорається навіть дитина, вони оптимальні для невеликих за площею ділянок, дозволяючи обробляти грунт на глибину до 25 см.
Електричний культиватор дозволяє використовувати його для роботи в закритих теплицях, що неможливо для бензинового.
Бензинові культиватори з 2-хтактний або 4-хтактний двигуном більш потужні, але галасливі і складні у догляді та обслуговуванні. Щоб продовжити термін їх служби, для заправки необхідно використовувати тільки спеціальну суміш бензину і масла. Вага їх також більше, але більше і глибина оранки грунту. Більш дешевими і легкими в обслуговуванні є моделі культиваторів для дачі, оснащені 2-хтактний двигунами.

Вибір культиватора для дачної ділянки

Сучасні дачі перестали бути плантаціями для вирощування овочів і стали більше місцями для відпочинку, на яких ростуть дерева і декоративні чагарники, а це означає, що для обробки нечисленних грядок цілком підійде легкий культиватор вагою до 10 кг. Такі моделі, в основному, випускають закордонні виробники. Ними, звичайно, не можна якісно обробити цілинні ділянки, але вже існуючі грядки і клумби будуть цілком по плечу. Втім, якщо у такого культиватора будуть в комплекті спеціальні фрези, скопати грядку на новому місці ви зможете і з його допомогою.
Вартість культиватора знаходиться в прямій залежності від його потужності, чим вона вища, тим дорожче цей інструмент. Для роботи на клумбах і грядках досить культиватора потужністю 1 кВт.
Вибираючи культиватор, врахуйте, що в паспорті вказані експлуатаційні характеристики для нормального типу грунтів, якщо на вашій ділянці суглинні або болотисті грунти, заявлених результатів ви можете і не добитися. У тому випадку, коли ширина оброблюваних ділянок території досить велика, виберіть відповідний культиватор, з великою шириною захвату. Повинна бути передбачена можливість її регулювання за допомогою перестановки ріжучих фрез. Чим вище потужність культиватора, тим вище і його продуктивність. Функціональність цього механізму може бути підвищена за рахунок додаткових насадок, що входять у комплект. Такі культиватори можуть підгортати землю, копати картоплю, прополювати бур'яни.