Плюси і мінуси керамічних ножів.

Перші керамічні ножі були презентовані японською компанією Kyocera ще в 1984 році, але перший час вони не були доступні російським споживачам і з'явилися на прилавках вітчизняних магазинів тільки в кінці 90-х років. Сьогодні, вибираючи між традиційною сталлю і керамікою, необхідно врахувати всі її переваги і недоліки, щоб не помилитися і не розчаруватися у своєму виборі.

Що таке керамічний ніж

Керамічне лезо такого ножа виготовлено з порошку циркону, який піддався обробці при надвисоких температурах і пройшов спочатку процес пресування і спікання, а потім ще й випалу. В результаті цього виходить особливо міцний матеріал цирконій, стійкий до корозії і хімічного впливу. Від того, скільки часу кераміка буде піддаватися впливу високих температур, залежить її міцність. Відомі виробники відводять на цей процес від 2-х до 7-ми днів. Що вийшли з печей заготовки потім обробляють, їх заточують вручну, що є однією з причин, чому такі кухонні ножі мають високу ціну. Китайські підробки, характерні своєю недовговічністю і крихкістю, проводять в печах набагато менше часу, саме вони стали причиною відомого міфу про те, що впавши на тверду поверхню, керамічний ніж розлітається на друзки, як скляний стакан. А чи так це насправді?

Переваги і недоліки керамічних ножів

Перш за все, вам потрібно добре розуміти, що ножі з кераміки мають своє місце на кухні - вони призначені для нарізки сирого м'яса або риби тонкими скибочками, для обробки свіжих овочів і фруктів, нарізки хліба. Довжина їх зазвичай не перевищує 18 см, тому користуватися таким ножем як універсальним буде ошібкой.Кераміческіе ножі мають дуже привабливий сучасний і ергономічний дизайн. Їх рукоятки роблять з високотехнологічного твердого прогумованого пластика або силікону, що забезпечує хороше зчеплення з рукою, що досягається і зручною формою. У справжніх японських ножів рукоятка приварена до леза і міцно з'єднана з ним, китайці просто склеюють рукоятки з двох половинок.
Керамічні ножі бувають з лезами чорного і білого кольору. Леза чорного кольору більш міцні, а тому вартість їх вище.
Плюсом є і те, що ці ножі довше зберігають свою гостроту і не потребують заточування в перші 3-4 роки після покупки. До мінусів можна віднести, що такі ножі слід точити на спеціальному обладнанні з алмазним напиленіем.Несомненним гідністю є і стійкість до будь хімічних впливів, в тому числі відсутність окислювальних реакцій і вбирання запахів - щоб нарізати фрукти після риби, достатньо просто сполоснути ніж в теплій воді .
Використання керамічного ножа дозволяє зберегти всі вітаміни і корисні речовини в нарізуваних продуктах.
Але, незважаючи на численні рекламні краш-тести, навіть хороший ніж може зламатися , впавши на кам'яну плитку або керамограніт. На ньому можуть з'явитися відколи й надщерблені в разі необережного поводження, він не призначений для нарізки замороженого м'яса і рубки кісток. Втім, якщо користуватися ним згідно інструкції по експлуатації, такий ніж прослужить довго.