Керамограніт або керамічна плитка ?

Завершуючи ремонт в будинку або квартирі, ви задумаєтеся про вибір підлогових покриттів. У тих приміщеннях, де підвищена прохідність або існують особливі вимоги до міцності: передпокою, кухні, санвузлі, необхідно зробити такі підлоги, які б зберігали свій первісний вигляд якомога довше. І тут поза конкуренцією керамограніт і керамічна плитка, але що з них вибрати вам?

Плюси і мінуси керамічної плитки

Цей вид підлогових покриттів добре відомий російському споживачеві ще з часів СРСР, коли кахельна або керамічна плитка були дефіцитом, але користувалися популярністю через своїх високих експлуатаційних якостей і довговічності . Єдиним недоліком була крихкість, що приводила до пошкоджень при транспортуванні і укладанні, а також при ударах важкими предметами. Скляна банка, що впала на кухонний підлогу, покритий керамічною плиткою, могла розбитися сама і розколоти підлогове покритіе.Современние технології, що застосовуються при виготовленні керамічної плитки, дозволили значно підвищити її міцність, вона стала менш чутлива до механічних пошкоджень, хоча багато в чому це залежить від якості укладання. Якщо технологія строго дотримується, підлогове покриття здатне витримати навантаження до 30 тисяч тонн на квадратний метр підлоги. Вона не деформується і не гнется.Кераміческая плитка може легко вписатися в будь-який інтер'єр - виробники пропонують найрізноманітніші варіанти декору і колірних рішень. Прекрасні гігієнічні характеристики роблять догляд та експлуатацію такого підлогового покриття легкими і простими. Воно не вбирає рідини і масло, сліди фломастера з нього можна стерти просто вологою ганчіркою, а фарбувальні емалі та лаки - звичайним розчинником, слідів при цьому не залишається. Плитка не має запаху і не виділяє ніяких шкідливих речовин, навіть якщо її нагріти.
Як підлогове покриття не рекомендується використовувати керамічну плитку з глянцевою поверхнею, вона ковзає при намоканні і більшою мірою схильна до зносу.
Якщо говорити про пожежну безпеку, вимоги якої для житлових приміщень досить високі, керамічна плитка і тут вигідно відрізняється від багатьох інших видів покриттів: паркету, кавролина, лінолеуму та ін. Вона абсолютно негорюча і володіє підвищеною стійкістю до дії високих температур, адже в процесі виготовлення її обпалюють у спеціальних печах при високих температурах. Високі вологостійкі характеристики роблять плитку ідеальним матеріалом, що використовується для обробки не тільки статей, але і стін в приміщеннях з підвищеною вологістю - ванних і душових кімнатах, пральнях, санузлах.К мінусів можна віднести те, що малюнок, нанесений на її поверхню, з часом може стертися, якщо плитка покладена в приміщенні з високою прохідністю, або вигоріти під впливом прямих сонячних променів.

Переваги і недоліки керамограніта

Для виробництва керамогранита використовуються ті ж самі складові, що й для керамічної плитки: глина, польовий шпат, кварцовий пісок і каолін. Але технологія його виготовлення інша - випал проводиться при значно більших температурах, і формують плитку під більш високим тиском. Це дозволяє отримувати однорідну масу, компоненти якої, розплавляючись, утворюють високоміцне з'єднання, в якому відсутні мікропори. Їх відсутністю і пояснюється нечутливість керамогранітних підлогових покриттів до перепадів температури - вода просто не потрапляє всередину цього матеріалу і не руйнує його при переохолодженні, на відміну від керамічної плитки. Навіть після тривалої експлуатації, керамогранітна покриття зберігає свою цілісність, на його поверхні не утворюються сколи та тріщини. Його гігієнічні властивості також високі, а догляд за ним найчастіше обмежується вологим прибиранням. Декоративні рішення дозволяють складати самі хитромудрі підлогові панно та композиції, які іноді виконуються з відсутністю видимих швів - поверхня і краї керамогранітних плит ідеально рівні.
Робота з укладання керамограніта ускладнюється тим, що він більш складний в обробці і різанню.
До недоліків, так само, як і у керамічної плитки, можна віднести не дуже комфортну температуру такої підлоги - він на дотик холодний, але це ідеальний варіант покриття для теплих підлог, що роблять цей вада несуттєвим. Ще один мінус - поверхня керамограніта починає ковзати при попаданні на неї води, тому використовувати його у ванних і душових кімнатах не рекомендують. Керамограніт має і вищу вартість, ніж плитка, але і це компенсується його високими експлуатаційними характеристиками і довговічністю.

Що ж вибрати

Судячи з відгуків, опублікованими на форумах в інтернеті, ідеальним рішенням стане використання і того, і іншого матеріалу. Керамограніт можна укласти там, де існує небезпека переохолодження, згубна для плитки, тобто на вулиці: на відкритому балконі або веранді, на підлозі в альтанці, на вхідному ганку. Хороший полномассівний керамограніт, хоч і не має великої кількості варіантів декору, прослужить в цих умовах дуже довго, а його неглазурірованной шорстка поверхня не буде ковзати навіть при намоканіі.Керамограніт усередині приміщення буде доречний на підлозі в передпокої, де є ймовірність механічного стирання від потрапляє всередину піску і бруду. В інші приміщення з особливими умовами: кухню, ванну кімнату і санвузол можна покласти красиву, міцну і неслизьку керамічну плитку.