Як виглядає алергія на шкірі.

Алергією на шкірних покривах прийнято називати дерматит. Дерматити з'являються в тому випадку, якщо алерген (дражливе речовина) потрапляє на шкіру або всередину організму. Імунна система при цьому починає працювати в посиленому режимі і виробляє велику кількість антитіл. Алергія на шкірі може проявитися як набряклість, почервоніння, подразнення, пухирі (іноді кровоточать).
Інструкція
1
Виділяють кілька різних видів алергії: екзема, контактний дерматит, фотодерматит, себорейний дерматит. На шкірних покривах всі вони проявляються по-різному.
2
Екзема як вид алергії з'являється в тому випадку, якщо в організм людини з їжею або повітрям потрапляє той чи інший алерген. Тоді уражений екземою ділянку шкіри червоніє, на ньому з'являється безліч маленьких пухирців з прозорою рідиною. Зазвичай ці висипання супроводжуються свербінням і палінням.
3
Контактний дерматит як вид алергії, - це реакція шкірних покривів на безпосереднє зіткнення з речовинами-алергенами: рослинами, металами, побутовою хімією та іншими. Контактний дерматит на шкірі проявляється в припухлості, лущення, почервоніння, висипки.
4
Фотодерматит - це алергічна реакція на сонячне світло. Зазвичай така алергія виникає при різкій зміні клімату, наприклад, від холодного до жаркого. Фотодерматит проявляється на шкірних покривах у вигляді сильного почервоніння, свербіння і лущення.
5
Дерматити бувають гострими і хронічними. На шкірних покривах вони виглядають по-різному. Для гострих дерматитів характерні яскраве почервоніння шкіри, сильний свербіж, печіння, наявність пухирів або висипки. Хронічний дерматит проявляється як застояне набряк, ущільнення на шкірі, лущення або навіть утворення кірок.
Зверніть увагу
Симптоми алергії на шкірі посилюються при палінні, стресі, хвороби, зниженні іммунітета.Множество алергенів присутній і в домашніх умовах - це шерсть домашніх тварин, пиловий кліщ, пилок кімнатних рослин та ін.
Корисна порада
Грудне вигодовування (не менше півроку від моменту народження) сприяє зниженню сприйнятливості організму дитини до речовин-аллергенам.Прі перших проявах алергії на шкірі долікарської допомогою є дієта (виключення алергенів з їжі) та аромотерапія (холодні компреси з настоями лікарських трав для зняття запалення і свербежу).