Касетні рулонні штори на пластикові вікна: тонкощі вибору.

Пластикові вікна вже встановлені в багатьох будинках і квартирах. Їх високі експлуатаційні якості перевірені часом і не викликають сумнівів. Але виробники штор також не сидять, склавши руки, і пропонують покупцям все нові варіанти і конструкції, які за своїм дизайном та стилем найбільше відповідають сучасним вікнам з ПВХ.

Конструкція рулонних касетних штор

Стильні вікна з ПВХ, виконані за індивідуальними розмірами з урахуванням особливостей інтер'єру приміщень, самі по собі є їх прикрасою, тому іноді навіть шкода ховати їх за драпіровками традиційних портьєр і гардин . Все частіше для оформлення віконних прорізів не тільки в офісах, але і в житлових приміщеннях, використовуються горизонтальні і вертикальні жалюзі, звичайні рулонні, а також касетні штори.От рулонних касетні штори відрізняються горизонтально вмонтовуваним коробом-касетою, що приховує рулон з матеріалом, і способом кріплення . Матеріал рухається уздовж віконного прорізу по бічних напрямних, що виключає провисання штори в той час, коли стулка вікна знаходиться в відкинутому положенні провітрювання. Управління рухом штори і фіксація її на будь-якій зручній висоті здійснюється за допомогою механізму ланцюжка.
Якщо на ваших вікнах штапик виступає над поверхнею рами, монтувати на них касетні рулонні штори можна.

На що звернути увагу, коли ви йдете купувати касетні рулонні штори

Касетні рулонні штори, залежно від форми і глибини штапика, випускаються двох типів - UNI-1 і UNI-2. Обидві системи дозволяють кріпити штори без використання саморізів, що порушують герметичність пластикових склопакетів. Для монтажу використовується двосторонній самоклеящийся скотч, що забезпечує необхідну надійність монтажу в віконному проеме.Штори системи УНІ-1 компактніші, але їх можна встановити тільки на вікна з прямим штапіком і глибиною більше 1 см, направляючі кріпляться з боків віконного прорізу, злегка зменшуючи його. Система УНІ-2 не залежить від того, яку форму має штапик. Ці штори можна монтувати навіть на рівну поверхню, їх напрямні мають П-подібну форму, вони можуть комплектуватися пружинним підйомним механізмом.
У приміщеннях з підвищеною вологістю краще встановити штори системи УНІ-1, щоб уникнути прилипання матеріалу до мокрого склу, що чревато поломкою підйомного механізму.
Судячи з відгуків і фотографіям, декоративні можливості рулонних штор безмежні. Короб-касета і направляють можуть бути пофарбовані в колір віконних рам, а також під метал або дерево. Вибір матеріалу тканини, використовуваної для їх виготовлення, найширший. Ви можете замовити штори з непрозорої світлонепроникною тканини, так званої, «блекаут», що дозволить повністю затемнювати приміщення навіть в денний час, якщо ви зібралися поспати або подивитися кіно. Матеріал, натуральний або синтетичний, не вигорає, має антисептичну та антибактеріальну просочення, не боїться бруду і пилу. Ціна штор цього типу досить демократична - установка їх на стандартне двостулкове вікно обійдеться в суму близько 3 тисяч рублів. На вікна стандартних розмірів ви можете купити вже готовий комплект, за індивідуальними розмірами вам виготовлять їх на замовлення.
Мабуть, самим сучасним видом жалюзі є рулонні. Величезний вибір тканин дозволяє отримати необхідну освітленість: розсіювати світло, затемнювати сонячну сторону або створювати легкий напівтемрява. При виборі жалюзі зверніть увагу на переваги рулонних штор. Вони не линяють, зберігають свої розміри і форму, завдяки антистатичним властивостям практично не притягають пил, не містять шкідливих речовин. Підходять для всіх типів приміщень.
Інструкція
1
Не відмовляйтеся від звичних портьєр і градин, віддаючи перевагу рулонним жалюзі. Адже вони не тільки служать самостійним оздобленням вікна, але добре поєднуються з портьєрами і іншими елементами оформлення віконного простору. А різноманіття кольорів полотен дозволяє ідеально підібрати до вашого інтер'єру жалюзі рулонні на пластикові окна.На свій розсуд виберіть склад полотна для рулонних жалюзі. Це можуть бути натуральні тканини бавовна і льон або ж просочений особливим чином поліестер. Необхідну ступінь світлопроникності можна досягти підбором рулонних штор з відповідних тканин.
2
Виберіть один із способів кріплення жалюзі рулонних на вікна. Вони можуть монтуватися безпосередньо на раму, віконний проріз, на стіну або стелю. Рулонні штори складаються з скручували на вал полотна тканини і двох кронштейнів. При цьому вал з полотном може бути як відкритим, так і закритому в касету. Управління жалюзі рулонними на пластикових вікнах може здійснюватися як за допомогою елементарної ланцюжка, так і за допомогою електроприводу або пружинного механізму. Встановлювати правосторонній або лівосторонній управління - вирішувати вам, як і вибір внутрішнього або зовнішнього варіанта виска і напрямок намотування полотна.
3
Придивіться до створеної спеціально для установки на пластикові вікна касетної системі рулонних штор. На відміну від рулонних жалюзі, що висять вільно, полотно рухається за закріпленими на рамі бічними напрямними. При нахилі стулки вікна це перешкоджає провисання тканини. Полотно жалюзі з закриває декоративним коробом утворюють з віконною рамою єдину конструкцію. Бічні напрямні допомагають повністю затемнити приміщення при виборі світлонепроникною тканини. Сучасні стильні жалюзі рулонні на вікна вдало поєднують прекрасний дизайн із зручністю експлуатації.
4
Купіть жалюзі рулонні на пластикові вікна з однотонною білою світлонепроникною тканиною. Крім захисту від сонячного світла, такі штори використовуйте як екран для перегляду відеофільмів через проектор.
5
Враховуйте розташування вікон відносно сторін горизонту. Якщо воно дивиться на схід, повісьте щільні жалюзі рулонні на вікна. На північні вікна підійдуть більш легкі рулонні жалюзі. На південні - жалюзі з солнцеотражающіе покриттям.