Як виділяється звертання.

Зверненням називається слово або словосполучення, яке називає того, кому адресована мова. Основна мета звернення - це привернути увагу співрозмовника, підкреслити, що висловлювання - адресне, тому звернення виділяються як інтонаційно, так і на листі.
Інструкція
1
За правилами російської пунктуації в письмовій мові звернення, яке стоїть на початку речення, виділяється комою, або (якщо воно забарвлене емоційно) - знаком оклику. Наприклад: «Діти, відкрийте зошити і приготуйтеся записати тему уроку» або «Васильєв! Негайно встав і вийшов з класу ».
2
Якщо звернення знаходиться в середині речення, воно виділяється комами з обох сторін. Наприклад: «Ти, Вася, сьогодні знову забув купити мені шубку».
3
У випадку, якщо звернення стоїть у кінці речення, перед ним ставиться кома. В кінці речення в такому випадку ставиться той знак, який необхідний за змістом. Наприклад: «А чи не випити нам по чашечці кави, дружок?» Або «Я вб'ю тебе, човняр!».
4
Незважаючи на те, що звернення не є членом пропозиції, воно може бути поширеним (тобто мати залежні слова). У такому випадку звернення виділяється цілком - також, комами. Наприклад: «Коханий мій чоловік, в перших рядках листа поспішаю повідомити тобі ...».
5
У пропозиції може бути кілька звернень. Вони можуть бути адресовані різним людям («Іванов, Петров, Сидоров, вийти з ладу»), а можуть - одного й того ж. В останньому випадку часто одне із звернень називає людини, а друге - виражає відношення до нього («Маша, рибонька моя!»). У таких випадках звернення відокремлюються комами не тільки від пропозиції, але й один від одного.
6
У поетичній мові часто можна зустріти звернення-уособлення, коли автор «вступає в діалог» з неживим предметом. Розділові знаки в таких випадках ставляться так само, як і при зверненні до людей.
Зверніть увагу
В офіційному листуванні звернення до адресата прийнято писати окремим рядком, ставлячи в кінці знак оклику («Шановний Андрію Петровичу!»). Слова «шановний», «вельмишановний», «дорогий» і т.д. в даному випадку запитом не виділяються - вони входять до складу звернення.