Як виглядає звіробій.

Звіробій - багаторічна рослина з численними золотисто-жовтими квітками. Звіробій широко застосовується в народній медицині, тому багато людей збирають цю рослину і засушують на зиму, щоб використовувати в разі потреби. Однак перш ніж відправлятися за цією квіткою, слід дізнатися, як він виглядає.
Інструкція
1
Звіробій - трав'яниста рослина, стебла якого, як правило, двогранні або чотиригранні. Кореневище звіробою тонке і сильно розгалужене, а численні листя яйцевидної форми або ж злегка витягнуті. Ще здалеку звіробій можна запримітити по його досить великим квіткам. Вони яскравого жовтого кольору, з п'ятьма пелюстками. У більшості видів звіробою квіти зібрані в грона, рідше зустрічаються поодинокі.
2
На території Росії поширено кілька видів звіробою. Якщо ви плануєте запастися їм в якості лікарського засобу, вам потрібен звіробій продірявлений, який є аж ніяк не найбільш поширеним. Щоб відрізнити його від побратимів - звіробою чотиригранного, витонченого або жестковолосий, зверніть увагу на листя рослини. Вони повинні бути яйцеподібної форми з численними світлими вкрапленнями - ефіромаслічнимі залозами, схожими на дрібні дірочки.
3
Відрізняються у звіробою звичайного і квіти. Вони великі, з гладкими вузькими чашелистиками. Якщо суцвіття звіробою розтерти між пальцями, пилок офарбить шкіру в червоно-фіолетовий колір.
4
Шукати звіробій слід у світлому лісі і на лісових галявинах, в долинах річок, степах і узліссях - це улюблені місця зростання даної рослини. Особливо ж до звіробою подобаються свіжі вирубки.
Зверніть увагу
Якщо ви плануєте заготовити звіробій, робити це треба під час цвітіння. Залежно від регіону воно може тривати до липня-вересня, після чого на суцвіттях утворюються плоди-коробочки. Необхідно зрізати верхівку рослини, а потім, зв'язавши квіти в пучки, сушити їх в добре провітрюваному і захищеному від прямих сонячних променів місці.
Корисна порада
Звіробій використовують як протизапальний і протимікробного засобу. Також настоянка звіробою має ранозагоювальну і жовчогінною дією.