Як побудувати лазні каркасні.

Каркасні технології при зведенні лазні вважаються відмінною альтернативою зрубам. Побудувати таку лазню можна швидко і без залучення фахівців. За своєю складністю технологія будівництва каркасної лазні багато в чому нагадує роботу з конструктором, тому оволодіти нею може кожен, хто вміє тримати в руках найпростіші інструменти і володіє навичками будівельних робіт.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні бруски;
  • - дошки;
  • - матеріал для обшивки стін;
  • - покрівельний матеріал;
  • - утеплювач ;
  • - кріпильні елементи;
  • - набір інструментів.
Інструкція
1
Почніть з підготовки проекту лазні. Якщо бюджет обмежений, то зовсім немає необхідності звертатися до професійного архітектора. Ви самі зможете накреслити план споруди, передбачивши в ньому основні приміщення. Традиційна лазня включає в себе тамбур, передбанник, МИЙНА приміщення і парну. При бажанні ви можете доповнити проект кімнатою для відпочинку і навіть більярдній.
2
Визначте, яка кількість матеріалів потрібно для здійснення проекту. Для каркаса потрібні бруски, дошки для решетування і настилу підлог. Буде потрібно також матеріал для обшивки стін і якісний утеплювач. Для цих цілей найчастіше використовують «вагонку» і мінеральну вату. Більш сучасним утеплювачем вважається пінополіуретан.
3
Виготовте фундамент для лазні. Якщо грунт достатньо твердий, використовуйте підставу пальового типу. На м'якому грунті переважніше ставити стрічковий фундамент, передбачивши при цьому введення каналізації, водопроводу і електрики. Спочатку видаліть верхній шар грунту, потім по периметру будівлі прорийте траншею і встановіть опалубку. В опалубку вставте арматуру і залийте майбутнє підставу бетоном. Новий фундамент остаточно набере міцність приблизно через два тижні після його зведення.
4
Зведіть каркас лазні. Його можна встановлювати прямо на місці або монтувати в безпосередній близькості від місця будівництва. Встановіть стійки каркаса і горизонтальні бруски, прикріпіть до них елементи кроквяної конструкції. Крок між окремими стійками вибирайте з урахуванням розміру лазні. Елементи каркаса кріпляться один до одного довгими цвяхами, металевими куточками і скобами.
5
Готовий каркас обшийте обраним матеріалом. Елементи обшивки кріпляться впритул один до одного на цвяхах або саморезах. Якщо лазня будується в місцевості з суворим кліматом, перед обшивкою стін до них кріпиться шар утеплювача.
6
Встановіть дах. До заздалегідь змонтованої кроквяної конструкції прикріпіть обрешітку. Поверх обрешітки укладіть покрівельний матеріал. У деяких випадках доцільно передбачити в конструкції даху шар тепло- і гідроізоляції. Як матеріал покрівлі використовуйте листове залізо, руберойд, шифер або металочерепицю.
7
На заключному етапі зведення лазні виконайте її остаточну внутрішню обробку. Особливу увагу приділіть установці пічного обладнання. Якщо ви не володієте необхідними навичками, підключіть до цих робіт професійного пічника. Коли все необхідне обладнання буде встановлено, можна випробувати баню в дії і насолодитися усіма принадами банного відпочинку.