Як варити вертикальний шов.

При виробництві ремонтних робіт у будинку чи на дачі, а також при кузовних роботах з автомобілем нерідко доводиться застосовувати зварювання. Навіть якщо ви володієте початковими навичками зварювальних робіт, можуть виникнути складності, коли ви варите вертикальні шви. Ця операція вимагає особливих прийомів і акуратності.
Вам знадобиться
  • - зварювальний апарат;
  • - електроди;
  • - захисна маска;
  • - рукавиці.
Інструкція
1
Усвідомте для себе особливості зварювання при виконанні вертикальних швів. При таких операціях розплавлений метал буде прагнути стікати вниз. Тому подібні шви слід виконувати з використанням більш короткої дуги. При цьому краплі під дією сил поверхневого натягу легше переходять в зону шва.
2
Виконуючи вертикальний шов, тримайте кінець електрода відведеним вгору і вбік від краплі, щоб вона могла швидко затвердіти. Подібні шви рекомендується робити знизу вгору, що дозволить нижнім верствам шва надійніше утримувати краплі металу. Нахил електрода слід регулювати, спрямовуючи його при необхідності вниз або вгору. При нижньому нахилі більш зручно спостерігати за тим, як розподіляються краплі металу в області шва.
3
Якщо ваш вибір обмежений і потрібно вести зварювання вертикального шва зверху вниз, встановіть електрод в положення, при якому крапля утримуватиметься від стікання короткою дугою.
4
Вибирайте для зварювання вертикальних швів електроди діаметром, що не перевищує 4 мм. Робочий струм повинен бути зниженим. Це дає можливість зменшити обсяг рідкого електродного металу, що значно полегшує роботу.
5
При переходах від вертикального шва до горизонтального скос робіть тільки біля верхнього листа. При цьому дугу слід порушувати на нижній кромці, після чого перевести її на кромку листа, розташованого зверху. Стікають краплі металу слід піднімати вгору.
6
Виконуючи шви на стелях або прилеглих до них вертикальних поверхнях, використовуйте максимально коротку дугу. Вибирайте для таких операцій електрод з тугоплавким покриттям. Утворений при цьому на кінці електрода чохольчик надійно утримає краплі металу.
7
Ведучи зварювання вертикального шва, кінчик електрода періодично то наближався до місця зварювання, то видаляйте від нього. Для підвищення ефективності зварювання часто використовуються також захисні гази, які дають можливість переносити метал в зварювальну ванну струменями.