Як їздити на тракторі.

При сільськогосподарських роботах часто виникає необхідність використовувати трактор. Така техніка незамінна при оранні значних площ і збиранні врожаю. Управління гусеничним і навіть колісним трактором має свої особливості і суттєво відрізняється від їзди на автомобілі. Але якщо ви звикли бути за кермом машини, то зможете навчитися їздити на тракторі досить швидко.
Інструкція
1
Безпосередньо перед початком руху поставте на місце боковини капота, приберіть і надійно прикріпіть інструмент. Переконайтеся, що запуску двигуна нічого не заважає, а шлях для руху трактора вільний.
2
Запустіть двигун трактора. Перед пуском вимкніть муфту зчеплення і встановіть нижчу передачу. Поставте важіль управління подачею пального на повну потужність. Швидко, але плавно включіть муфту зчеплення. Почніть рух по прямій.
3
Виконуючи поворот на гусеничному тракторі, відтягніть назад лівий або правий важіль механізму повороту. Чим більше ви відтягнете важіль, тим крутіше буде поворот. Для дуже крутого повороту відведіть важіль до упору назад і одночасно натисніть на відповідний повороту гальмо. Колісний трактор повертають, маніпулюючи рульовим колесом так, як це зазвичай роблять при їзді на автомобілі.
4
При необхідності зміните швидкість руху трактора. Вимкніть муфту зчеплення і переведіть передачу на ту, яка відповідає обраній швидкості руху. Намагайтеся при цьому не допускати ривків транспортного засобу, змушуючи машину рухатися плавно.
5
При русі на тракторі не тримайте без необхідності ногу на педалях керування і не тягніть за важелі. Якщо одне з коліс забуксувало, включите блокування диференціала провідного колеса. Але робити це рекомендується, якщо тільки ви рухаєтеся по прямій. Після проїзду проблемної ділянки вимкніть блокування.
6
Якщо виникла необхідність переїхати транспортні шляхи, долайте таку ділянку на зниженій швидкості. Те ж саме відноситься до нерівній і кам'янистій дорозі. Дуже повільно слід проїжджати через земляний вал, камінь або лежаче на шляху колоду. Канави і неглибокі рови долайте, направляючи трактор під невеликим кутом до лінії перешкоди.
7
Для зупинки транспортного засобу вимкніть зчеплення, зменшіть подачу паливної суміші, вимкніть передачу і ввімкніть муфту зчеплення. Якщо потрібно зупинити трактор екстрено, то відразу після виключення муфти зчеплення одночасно включите обидва гальма.