Генератори для дачі та приватного будинку: тонкощі вибору.

Регулярні збої електропостачання змушують власників заміських будинків і дачних ділянок шукати надійні способи боротьби з цим явищем. Як правило, вибір зупиняється на генераторі. Правильно підібраний, він не тільки допоможе забезпечити потреби дачі та приватного будинку в електриці, але й дозволить зменшити значні фінансові витрати.
Все електрогенератори схожі між собою. Як правило, на єдиній рамі розташовується двигун внутрішнього згорання і генератор, що перетворює енергію двигуна в електрику. Двигун з'єднаний з генератором механічної передачей.На сучасному ринку можна зустріти і газовий генератор. Однак за популярністю він поступається дизельному і бензиновому пристроям, оскільки використовується тільки поблизу магістрального газопроводу і має великі габаріти.Обично собівартість електроенергії, що виробляється генераторами, трохи нижче, ніж у місцевого постачальника електрики. Тому, згідно з численними відгуками, власники дач і приватних будинків свідомо відмовляються від загального будинкового електрики на користь власної мініелектростанціі.Перед покупкою генератора вибір найчастіше постає між бензиновим і дизельним агрегатами. Щоб прийняти правильне рішення, домовласникові слід визначитися з тим, для яких цілей йому потрібен генератор. Якщо пристрій буде експлуатуватися в якості аварійного джерела живлення, який буде включатися від випадку до випадку і не стане безперервно працювати кілька місяців поспіль, краще віддати перевагу бензиновий агрегат.

Бензогенератор

Безсумнівним плюсом бензинових пристроїв є те, що вони набагато компактніші і спочатку дешевше дизельних. Їх легко транспортувати в автомобільному багажнику, переміщати по будинку при проведенні ремонтних робіт або використовувати на дачній ділянці великої площі, коли виникає необхідність включення електропривідний садової техніки. З недоліків можна відзначити обмежену потужність бензинових генераторів. На відміну від дизельних їм потрібно періодичні тимчасові зупинки для охолодження після безперервної роботи протягом тривалого часу.
Ціна бензинових генераторів залежить від потужності пристрою, типу двигуна, витрати бензину, марки та країни виробника. Вона варіюється від 3 до 60 тисяч рублів.

Дизельний генератор

Дизельні генератори могутніше і надійніше бензинових. Дані агрегати більше підходять в якості єдиного джерела енергії, наприклад на дачі, де електрика відсутня, але потрібно, щоб воно було постійно. Існує два види дизельних генераторів, які розрізняють по числу обертів двигуна - 1500 і 3000 оборотів в хвилину. Для тривалого щоденного постачання електрикою краще вибрати пристрій з низьким числом оборотів, оскільки вони менше перегріваються.
При покупці генератора з'ясуйте у продавця, чи існує в Росії офіційне представництво фірми-виробника агрегату, де в разі поломки пристрою можна отримати гарантійне обслуговування.
Перед купівлею тієї чи іншої моделі генератора поцікавтеся у фахівця, який саме генератор вами обраний - синхронний або асинхронний. Дані види відрізняються один від одного принципами створення на виході електрорушійної сили. Струм, що виробляється синхронними генераторами, більш «якісний». Він підійде для харчування техніки, чутливої до перепадів напруги, наприклад, комп'ютера. Асинхронні пристрої конструктивно влаштовані простіше і не можуть видавати струм рівних параметрів. Зате вони більш надійні і довговічні, ніж синхронний.