Опис сортів фіалок.

Узамбарская фіалка, або сенполія була знайдена в Африці бароном Сен-Полем Іллером і його дружиною під час прогулянки. Саме в його честь цей милий квітка назвали сенполій, а другий свою назву - узамбарская фіалка - він отримав за назвою гір, в яких був вперше виявлений. Зараз існує величезна безліч сортів фіалок, крім того, селекціонери щороку виводять нові з розкішними і великими квітками найрізноманітніших форм і відтінків.

Сортові ознаки фіалок

Існує кілька класифікацій сортових фіалок: за розміром розетки, величині, формі і забарвленню квіток і листя. Виділяють мікромініатюрних сенполії, у яких компактна розетка до 6 см в діаметрі, мініатюрні з розеткою 6-15 см, полумініатюрние, діаметр кущика становить від 15 до 20 см, діаметр розетки стандартних фіалок досягає 40 см, а гігантських від 40 до 60 см. По розміром виділяють дрібні квітки, які бувають до 2 см, середні до 4 см, великі (5-6 см), величезні до 8 см і навіть більше.
Окрема група фіалок - трейлери. В пазухах листків цих сенполій утворюється безліч бічних розеток, за рахунок цього утворюються пишні кущі.
Доглядати за домашніми фіалками досить просто . Основна умова - забезпечити кімнатній рослині тепле світле місце. Догляд за ними полягає в регулярному поливі по краю горщика і підгодівлі. Розмноження розетками або листовими живцями. Однак, потрібно врахувати, що при розмноженні листям не завжди передаються сортові ознаки, особливо це стосується рідкісних і дорогих сортів.

Класифікація за формою квіток

Існує кілька форм. «Зірка» - це квітка з п'ятьма пелюстками однакового розміру. Таку форму мають квітки чарівною фіалки сорту «Decelles Flamingo». Зірки насичено червоного кольору з тонкої білої облямівкою. «Анютка» або «Братки» - 3 нижніх пелюстки трохи більше двох верхніх. Таку форму квіток мають сенполії сорти Deadly Sting з густомахровими квітками синьо-пурпурного відтінку з гофрованими краями зеленого кольору. Квітки сорти Fisher's Leone чорно-сливового відтінку з рожево-ліловими мазками. «Оса» - 2 вузьких верхніх лепесточка спрямовані вперед або відігнуті назад, а 3 нижніх також мають витягнуту форму. Дуже красивий сорт Lunar Lily напівмахрові кипельно-білі квіти зачаровують своєю красою і ніжністю. «Дзвіночок». Назва форми цих квіток говорить сама за себе. Вони повністю не розкриті і трохи пониклі, на зразок конвалій або дзвіночків. Один з багатьох сортів цієї групи - Senk's Big Bells з великими яскраво-синіми квітками і витягнутими темно-зеленим листям. Незвичайний і екзотичний сорт.Цвети сенполій бувають: - прості, - напівмахрові, - махрові, - густомахрові. За забарвленням виділяють однотонні, двотонні і багатоколірні сенполії. Крім того, деякі квіти мають облямівку по краю пелюсток, однотонні або контрасность мазки, пальчиковую або фантазійну забарвлення. Останні володіють яскравим забарвленням, поєднуючи відтінки білого, рожевого і зеленого кольору.
Листя сенполій можуть бути або однотонними, або строкатими.
Окрема група - сенполії-химери . Це екзотичні і найдорожчі фіалки. Від інших видів химери відрізняють смужки на пелюстках, що йдуть від серцевини квіточки. Ці фиалочки передають сортові ознаки тільки при діленні розетками, якщо розмножувати їх листовими живцями, сортові ознаки пропадуть. Emerald City - химера - красива фіалка з безліччю простих квіток блідо-лавандового відтінку з широкою салатовой полосочкой на кожному з пелюсток. Описати всі сорти в рамках однієї статті неможливо. В даний час існує декілька десятків тисяч сортів і щороку селекціонери представляють нові прекрасні рослини, що зачаровують своєю красою. З детальними каталогами можна ознайомитися на сайті www.fialkovod.ru. Тут представлені сорти як вітчизняної, так і зарубіжної селекції.