Інтер'єр дитячої кімнати з урахуванням дитячої психології.

Для дитини його кімната - саме значуще місце в будинку. Адже в ній він проводить чималу частину свого часу. У дитячій дитина грає, танцює, спить, думає, малює, приймає друзів ... Ось чому необхідно облаштувати його кімнату таким чином, щоб малюк сприймав її як свій будинок, свій куточок, куди завжди так хочеться повернутися. Причому, важливий не стільки розмір цього приміщення, скільки правильне розташування знаходяться в ньому елементів, їх підбір з урахуванням дитячої психології.

Забезпечення безпеки

Безпека - це головна вимога, яке має пред'являтися до дитячої кімнати. Створюючи дитячу, бажано використовувати гіпоалергенні і натуральні матеріали. Це стосується і обробки, і меблів, і текстилю. Забезпечити безпеку дозволить відсутність гострих кутів, скла, високою меблів, нетривких конструкцій, відкритих розеток, небезпечних електроприладів, слизької підлоги і т.п. Особливо це важливо для маленьких дітей, які люблять досліджувати навколишній пространство.Наіболее відповідний матеріал підлоги в дитячій кімнаті - ламінат. Він дозволяє підлозі не ковзати, бути теплим. Також допустимо в якості підлогового покриття застосовувати лінолеум (з теплою підкладкою) або пробку. Килим краще вибрати з основою з джуту або латексу, з натуральним ворсом.

Освітлення в дитячій кімнаті

Важливо, щоб в дитячій кімнаті було хороше освітлення. Рано вранці потрібно розсовувати штори, щоб при пробудженні дитина бачила, як сонячні промені проникають в усі куточки кімнати, і радів цьому. Штучне освітлення також повинно бути яркім.Кроме того, на робочому місці школяра повинна знаходитися настільна лампа. На тумбочці або збоку біля ліжка повинен стояти нічник, розташований таким чином, щоб дитина могла легко до нього дотягнутися і включити, не встаючи з ліжка.

Кольорове оформлення дитячої кімнати

Кімнату малюка не слід оформляти в пастельних тонах, оскільки сприйняття відтінків і півтонів формується лише до 10-12 років. Краще віддати перевагу яскраво вираженим, але не кричущим тонам. Бажано використовувати натуральні природні кольори - небесний, сонячний, пісочний, колір весняної трави. Вибираючи колір меблів, шпалер та інших предметів для дитячої кімнати, враховуйте характер і темперамент своєї дитини. Пасивні та повільні діти стануть більш активними серед насичених кольорів, а надто рухливі і галасливі діти стануть спокійніше в приміщенні з однотонним оформленням. Флегматичній дитині підійдуть червоні і жовті відтінки; меланхолікові - червоний, жовтий і оранжевий кольори; сангвинику слід вибирати приглушені відтінки фіолетового; для холерика краще підбирати обстановку в блакитних та зелених тонах.
На стелі в дитячій кімнаті не повинно бути темних відтінків. Важливо, щоб на дитину нічого не давило, навіть візуально.
Слід пам'ятати, що червоний колір у великих кількостях протипоказаний для дитячої кімнати, оскільки він надмірно збуджує психіку, а також призводить до стомлення. Однак його окремі елементи в оформленні інтер'єру стануть стимулювати діяльність надміру повільних і спокійних дітей.

Розвиваюча функція дитячої кімнати

За допомогою інтер'єру ви можете збалансувати особистісні якості дитини або навіть сприяти розвитку його талантів. Завдяки використанню в кімнаті імені дитини можна надати йому сміливості і впевненості в собі. Це може бути принт у вигляді «іменного» логотипу на покривалі або постільній білизні, «вінтажні» таблички з його ініціалами або ім'ям на двері його комнати.Еслі ваша дитина надто сором'язлива, наклейте фотошпалери з його зображенням. Створіть у кімнаті простір для дитячої творчості. Наприклад, ви можете оформити стіни в дитячій спеціальним шпалерами для малювання.

Організація дитячої кімнати

Часто кімнати для дітей мають досить маленький розмір, а тому необхідно правильно організувати їх простір. У дизайні дитячої важливо зонування, оскільки у дитини повинні бути окремі місця для занять, для ігор і спальна зона. Для розділення приміщення на зони можна використовувати колір, легкі перегородки, невагомий текстиль. Меблів не повинно бути занадто багато. Якщо кімната дитини має маленький розмір, краще обмежитися самим необхідним, встановивши тільки шафа, ліжко і робочий стіл.
Меблі в дитячій повинна бути зручною у використанні і компактною. Наприклад, стіл можна засунути в шафу, а ліжко сховати під стіл. У цьому випадку також вирішується проблема стирчать гострих кутів.
Для зберігання іграшок ви можете придбати або самостійно зшити панно з кишеньками, а потім повісити його на стіну. В кишені можна складати іграшки і різні дрібниці. Відмовтеся від надлишку деталей декору. А ось всілякі ящики, кошики, коробки, безліч поличок повинні бути у малюка в достатку. Це подарує вашому чаду почуття спокою за все його «коштовності». Добре організована дитяча кімната створить порядок дій у самої дитини, а в подальшому стане сприяти розвитку його логічного і просторового мишленія.Необходімо, щоб дизайн дитячої кімнати відповідав віку дитини. Підходящі для малюка наклейки з казковими персонажами будуть виглядати в кімнаті підлітка не дуже доречно. Плюшеві ведмедики на полицях і зайчики на шпалерах більше підходять для хлопчика чи дівчинки дошкільного віку, але не для старшокласника або підросла дівчини.