Як зважитися на другу дитину.

Тільки ставши батьками, тато і мама можуть оцінити отриманий досвід і далі вирішити, чи хочуть вони ще дитину. Багатьом подружжю досить складно зважитися на народження другого малюка, так як спогади про труднощі з першою дитиною ще свіжі. Прийшов час більш детально розібратися в цій нелегкій питанні.
Інструкція
1
Деякі жінки відчувають сумніви із зачаттям другої дитини, так як перша вагітність виявилася досить важкою: постійно мучить токсикоз, відвідування лікарів, проблеми з роботою, необхідність лежати на збереженні в лікарні. Напевно, кожній представниці прекрасної статі є що згадати. Починають мучити нескінченні питання. Чи вийде нормально перенести вагітність? Чи вистачить сил і терпіння на двох дітей? Чи вистачить уваги для старшої дитини?
2
Перша дитина зазвичай довгоочікуваний, йому віддають турботу і любов не тільки батьки, а й всі родичі. А зважившись на народження другого малюка, тато і мама починають переживати - чи однаково вони будуть любити діток? Пам'ятайте, що батьківська любов не знає кордонів, вона невичерпна, місця в серці вистачить і на десятьох дітей. Але врахуйте, що один малюк може більше тягнутися до мами, інший до тата. Для деяких батьків важлива стать майбутньої дитини, якщо перший народився хлопчик, то друга неодмінно повинна з'явитися на світ дівчинка. Не потрібно заганяти себе в подібні рамки, оскільки природа не дає вибору.
3
Якщо у діток різниця у віці буде не більше півтора років, тоді вони зможуть стати прекрасними друзями. Єдиний мінус - це суперництво за любов батьків і за іграшки. Різниця до чотирьох років хороша тим, що у дітей буде багато спільних інтересів, але розпорядок дня буде значно відрізнятися (на перших порах). Та й мамі зручно буде плавно піти з одного декретної відпустки в наступний. Різниця до восьми років досить зручна для батьків, так як старша дитина вже підріс і можна трохи більше часу приділяти молодшому. Інтереси у них будуть абсолютно різні, але зате старша дитина може піклуватися про новонародженого. Якщо першій дитині вже десять років, він вже цілком самостійний, батькам стає нудно і самотньо. Особливою ревнощів старшого до маленького вже не буде, зате допомогу першої дитини може бути вельми до речі.
4
Якщо вас зупиняє відсутність великого матеріального достатку, не потрібно переживати. Навіть якщо ви не можете купити своєму малюку модних дорогих речей або іграшок, ви все одно будете найкращою мамою для нього. Насправді друга дитина обійдеться вам не так дорого, як вважають деякі. Напевно у вас залишилися ліжечко, коляска, стільчик для годування від першої дитини, збереглися хороші речі. Та й на ринку є великий вибір якісних товарів за доступною ціною. Уявіть ще, скільки вам подарують на народження малюка. Єдине, до чого потрібно бути готовим - що більша частина грошей піде на памперси.
5
Жінки стали більше себе цінувати, любити і жаліти. Невеликі квартири вважаються подобою житла, тепер людям потрібні просторі площі. Батьки хочуть відпочивати кілька разів на рік (при цьому не на пляжах Краснодарського краю), мріють про більш красивою і дорогій машині, задивляються на брендові речі. Досягнувши певної мети, люди прагнуть до чогось більш досконалого. Але маючи такі можливості, люди продовжують боятися майбутнього. Все це рано чи пізно стає нудним і буденним. Тільки уявіть собі, яке щастя, скільки веселих моментів принесе у вашу сім'ю друга дитина, наскільки він згуртує маму і тата. Ви будете підтримувати його в перших кроках, радіти перемогам. У вас буде можливість навчити старшу дитину любити сестричку або братика, дружити, піклуватися. І буде заради чого жити, прагнути.