Як бачать бики.

Одне з найбільш яскравих вражень, що залишаються після знайомства з іспанською культурою, - корида. Видовище протистояння людини і величезного бика - тореро і торо - стало також причиною народження одного з найбільш яскравих помилок, пов'язаних з цветовосприятием чотириногої жертви ефектного і трагічного шоу.
Інструкція
1
Усталена і поширена думка про подразнюють об'єктів червоного кольору на бика приймається за аксіому. Правда, мова йде про затвердження, висловлювалися за межами наукових кіл. Дослідники особливостей зору ссавців з упевненістю заявляють, що тварини в більшості своїй обділені прекрасною, з точки зору людини, здатністю бачити навколишній світ у яскравих фарбах.
2
І хоча в науковому світі також немає єдності, наявність точок перетину поглядів дозволяє говорити про слабкий кольоровому зорі у собак, кішок і деяких представників сімейства білячих. А що ж родичі древніх турів - одомашнені бики й корови? Виявляється, колірна гамма бичачого світу складається з частини червоного спектра малої інтенсивності і, по спадаючій в сприйнятті, сірого, зеленого і синього відтінків, точніше, нагадувань про них. Будова очі великої рогатої худоби, як в тваринництві називають підродина биків, свідчить про наявність в задній частині сітківки двох видів нервових клітин-фоторецепторів: паличок, що відповідають за чорно-біле сутінковий зір, і колб, що забезпечують денний кольорове сприйняття образів.
3
Так що ж змушує рассвірепеть дворогого гіганта, дразнімие в перших двох терції кориди великим двостороннім плащем (рожево-жовтим або рожево-синім), що носить назву «капоті», а в заключній частині-терції - невеликим плащем-мулетой з яскравою червоною фланелі. Аж ніяк не колір, а нав'язливе розмахування. Наявність «сліпої плями» в поле зору в районі носа, гарна реакція на рух і погане бачення віддалених деталей дратують тварину, і без того має кепський характер.
4
Один із секретів, безвідмовно дратівливих торо, - запах. Червона мулета зберігає непомітні для глядачів кориди сліди крові, залишені після попередніх поєдинків. Чуйне нюх попереджає тварина про небезпеку, змушує шукати ворога, свірепеть і накидатися на подразник, в ролі якого виступають тореро або інші учасники бою - пікадори, бандерильеро, коні ... На щастя для двоногих супротивників, поганий зір бика найчастіше робить ці атаки безплідними. Але так буває не завжди.
Зверніть увагу
У биків і корів, на відміну від зору, прекрасно розвинені слух і нюх. Вони здатні відчути найслабші відтінки запахів, а так званий вомероназальний орган допомагає розпізнавати феромони. Неприємні або незвичні для тварин звуки і запахи викликають стрес.