Як проводиться біопсія.

Біопсія являє собою діагностичну процедуру, при якій з певного місця беруть невеликі частинки тканини для подальшого дослідження. Це дозволяє визначити зі злоякісним або доброякісним процесом належить боротися.
Інструкція
1
Біопсія може проводитися абсолютно різними способами. Використовують і різні інструменти в залежності від того, звідки береться матеріал для дослідження. Це може бути ендоскоп, товста голка, световод або звичайний скальпель. До даної процедурі найчастіше вдаються у разі контролю за лікуванням пухлин.
2
Взяти правильно біопсію - це мистецтво, яке вимагає від лікаря майстерності і досвіду. Лікар може призначити проведення біопсії абсолютно будь-якого органу (кісткової тканини, кісткового мозку, молочної залози, ендометрію, печінки, ниркової тканини, легенів, м'язової тканини, лімфатичних вузлів, нервів, шкіри, щитовидної залози, тканин яєчника і т.д.).
3
Дана процедура не вимагає від пацієнта спеціальної підготовки, проводиться в амбулаторних умовах. Перед проведенням хірургічної біопсії лікар може зажадати припинити прийом тих чи інших лікарських засобів. За вісім годин до біопсії не можна приймати рідину і їжу. Пацієнти, які отримують ін'єкції інсуліну, повинні проконсультуватися з лікарем. Повідомте фахівцеві про всі прийнятих ліках, перенесених недавно захворюваннях, наявності алергії на ті чи інші анестетики.
4
При пункційної біопсії використовується голка для виймання зразка тканини. Голка має довжину кілька сантиметрів, циліндр самого шприца по діаметру звичайно не перевищує двох-трьох сантиметрів. Область введення голки знеболюють місцевим анестетиком (при проведенні біопсії маленьким дітям, лікар може призначити наркоз). Порожниста голка вводиться в проблемну зону, дозволяючи захопити матеріал для дослідження. Нерідко пункційна біопсія проводиться під контролем УЗД, КТ або МРТ. Після такої процедури проводиться зупинка кровотечі за допомогою гнітючої пов'язки, пацієнт може в цей же день повернутися додому.
5
Якщо ж вогнище патологічного зміни знаходиться у важкодоступному місці, тоді може знадобитися хірургічна біопсія, яка проводиться в операційній кімнаті. Справитися з болем допоможе наркоз або місцева анестезія. Для забору зразка тканин потрібна присутність хірурга. На очищеній і обеззараженной проблемної області робиться невеликий надріз. Щоб визначити вогнище запалення і місце забору тканини, лікар застосовує інструмент, забезпечений невеликої відеокамерою. Після вилучення матеріалу розріз закривається дужками або швами, зверху накладається пов'язка. Лікар призначає знеболюючі препарати.