Як виникло землеробство.

Одомашнення рослин і тварин стало першим етапом неолітичної революції, яка почалася приблизно 10 тисяч років тому на Близькому Сході. Поява землеробства глобально вплинуло на спосіб життя людини, дозволило перейти від примітивної економіки кам'яного віку до виробляє економіці.
Інструкція
1
Численні археологічні дослідження показують, що землеробство зародилося 10-12 тисяч років тому в районі так званого родючого півмісяця - області Близького Сходу з рясним природним зрошенням, а значить, з родючими ґрунтами. На цій території існували дикі види різних злакових і бобових, які людина використовувала ще до того, як окультурив їх.
2
Існує кілька гіпотез про те, як саме і чому відбувся перехід від збору диких рослин до їх вирощування, але жодна з них не вважається пріоритетною, вчені сходяться в одному - землеробство з'явилося відразу в декількох районах незалежно один від одного.
3
Найстаріша теорія належить Гордону Чайлду, який запропонував сам термін - неолітична революція. Чайлд припустив, що люди стали займатися землеробством в рідкісних оазисах, які залишилися на землі, замороженої льодовиковим періодом. Але ця теорія не витримує критики, оскільки за даними досліджень поява землеробства пов'язане вже з післяльодникової періодом.
4
Інша теорія пов'язує появу землеробства з якимось новим релігійним культом, який закликав людей перебувати поруч з померлими предками, тобто змінити кочове життя на осіле.
5
Вважається, що збільшення кількості людей пов'язано з землеробством, але існує теорія, за якою людям довелося зайнятися вирощуванням рослин тому, що населення стало занадто великим і прогодуватися полюванням і збиранням стало неможливо.
6
Цікава гіпотеза фієсти: вчені припускають, що стародавні люди любили влаштовувати багатолюдні свята, а для них необхідно було запасти велику кількість продуктів, що можливо тільки при будівництві спеціальних будівель для зберігання.
7
Саме виникнення землеробства призвело до появи перших цивілізацій, міст, зробило людей більш незалежними від кліматичних умов.