Як вибрати електричну газонокосарку.

Газонокосарка - необхідний інструмент для підтримки газону в хорошому стані. Для невеликих просторів немає необхідності купувати потужні бензинові косарки, цілком можна обійтися більш зручною й легкою в зверненні електричної.
У електричної газонокосарки маса плюсів - вона має невелику вагу, працює на порядок тихіше, ніж бензинова, не вимагає дозаправки, не викидає в атмосферу вихлопних газів. При цьому її нехай і невеликої потужності вистачить, щоб обробити газон на стандартному присадибній участке.По способу пересування електричні газонокосарки розділяються на самохідні і ручні. Як випливає з назв - ручну газонокосарку доводиться носити на собі або штовхати як візок перед собою, а самохідна сама возить людини по ділянці, йому залишається лише крутити кермо, і це може бути цілком веселим заняттям.

Тримери

Найбільш дешевий тип електричної газонокосарки - триммер, він являє собою штангу з косильною головкою на одній зі сторін, на штанзі також мається ручка, за яку носять триммер під час косіння трави. Зазвичай в косильною голівці триммера розташована волосінь, яка при швидкому обертанні косить траву, але більш дорогі моделі можуть оснащуватися ще й металевими ножами, це дозволяє зрізати навіть дуже товсті стебла, які волосінь не візьме. Триммер підходить для ділянок з нерівним рельєфом, їм можна викосити важкодоступні ділянки, він дешевий і невибагливий, а також займає мало місця при зберіганні. Старші моделі тримерів оснащені плечовим ременем для більш зручного носіння, також двигуни у них переміщені від косильною головки на протилежну сторону штанги, що дозволяє косити мокру траву.Основной недолік триммера - косіння волосінню: справа в тому, що трава в цьому випадку рветься, а не ріжеться, і газон має не дуже охайний вигляд. Крім того, комусь тягати кілька годин на руках відносно важкий триммер буде важкувато. Також після обробки газону триммером доводиться збирати траву вручную.Прі виборі тріммера в магазині обов'язково візьміть його в руки і приміряйте під своє зростання, дуже важливо, щоб вам було зручно носити його. Волосінь в косильною голівці поступово стирається, переконайтеся, що витягати з барабану нову волосінь легко, в ідеалі цей процес повинен виконуватися автоматично, при натисканні на кнопку, а не вручну.

Газонокосарки-візки

Газонокосарки у вигляді візків призначені для рівних газонів, за допомогою такої косарки можна без праці обробити досить велику площу. У верхній їх частині знаходиться двигун, внизу - ніж. На відміну від триммеров косарки-візки оснащені травособорніком - спеціальною ємністю, в яку потрапляє вся трава, скошена під час роботи. Травозбірника тим більше за обсягом, чим вище потужність косарки, але в будь-якому випадку їх доводиться досить часто витрушувати. Деякі виробники економлять на якості травосборника, але ні до чого хорошого це не призводить, краще купити косарку з хорошим збіркою з твердої пластмаси та користуватися ним довгі роки, ніж викинути неякісний елемент після першого ж косіння.
Звертайте увагу на колеса газонокосарки, ніж вони ширше, тим маневреннее буде пристрій і менше ризик , що залишаться сліди від коліс.
Деякі газонокосарки оснащені функцією мульчування, вона дозволяє не просто зрізати траву, а й сильно подрібнювати її. Пил, яка виходить з трави, скидається на газон, і прибирати її не потрібно, навпаки, газон стає ще зеленішою, а пил діє як хороший удобреніе.Прі використанні колісних газонокосарок треба стежити, щоб на під ніж не потрапляли камені або інші тверді предмети, нож таких газонокосарок тупітся досить швидко, особливо при нехарактерною нагрузке.Самоходние газонокосарки призначені для дуже великих площ, зазвичай їх використовують в комерційних цілях, наприклад, стрижуть поля для гольфу. Втім, такі косарки дуже рідко бувають електричними.

Загальні поради щодо вибору

Потужність електричних газонокосарок зазвичай не перевищує 2 кВт, але частіше вони мають ще менші показники. Потужність найпростіших триммеров коливається від 250 до 500 Вт. Такої потужності цілком вистачить для стрижки звичайного газону невеликого розміру. Більш потужні косарки призначені для скошування польовий трави і навіть кущів. Так що необхідну потужність ви повинні вибирати виходячи з того, який склад трави на вашому участке.Електріческая газонокосарка харчується від електричної мережі, а значить, за нею постійно тягнеться провід, це накладає обмеження на її використання. Для того щоб обробити великі ділянки, доводиться купувати подовжувачі, причому краще на них не економити, так як не повинно бути ні найменшого ризику ураження електричним струмом.
Зручні газонокосарки з регульованою висотою скошування, з їх допомогою можна косити траву на горбистої поверхні.
Якщо вам сподобалася якась модель, і вона відповідає всім вашим вимогам, не поспішайте купувати її, не полінуйтеся подивитися відгуки про неї в інтернеті, часто у ідеальних по характеристикам газонокосарок є приховані недоліки, про які можна дізнатися тільки при використанні.