Як позбутися від скрипу підлог.

Дерев'яна підлога з часом розсихається і починає скрипіти. Повністю позбавитися від дратівливого скрипу можна, перестелити підлоги, що дорого і трудомістким. На щастя, існують відносно прості і дешеві способи ремонту дерев'яного підлогового покриття, повністю усувають проблему скрипу.
Вам знадобиться
 • - молоток;
 • - дерев'яні клини;
 • - монтажна піна;
 • - листи фанери;
 • - саморізи;
 • - обценьки;
 • - герметик;
 • - синтетичний шнур;
 • - клей ПВА;
 • - тирса .
Інструкція
1
Визначте, які саме мостини скриплять. Зніміть сусідні мостини, вийнявши цвяхи обценьками, і вбийте молотком дерев'яні клини між лагами і скрипучими дошками. Мостини поверніть на місце і закріпіть їх цвяхами.
2
Заповніть простір межу лагами і скрипучих дошкою монтажною піною. Піна розширюється і твердне, виконуючи ту ж функцію, що й дерев'яні клини. Недолік цього способу полягає в тому, що піна з часом починає руйнуватися і просідати, і мостини знову будуть скрипіти.
3
Придбайте декілька листів фанери, щоб повністю закрити ними підлогу в кімнаті. Постеліть її на дошки і зафіксуйте цвяхами. Товщина фанери повинна бути не менше 12 мм, інакше мостини продовжать скрипіти. Поверх фанери можна постелити ковролін, лінолеум або інше підлогове покриття.
4
Іноді підлогу скрипить через те, що розхитався цвях треться об поверхню дошки. Обценьками витягніть цвях і замініть його на саморіз. Саморізи ніколи не розхитуються і не скриплять.
5
Придбайте в будівельному магазині герметик з деревних стружок і фарби з лаком. Цей засіб можна виготовити самостійно, якщо змішати дрібні тирсу, фарбу і лак в пропорції 4: 1: 1. Герметик заливайте в щілини підлоги між скрипучими дошками до рівня мостин.
6
Усунути або мінімізувати скрип розсохла мостин можна за допомогою синтетичного шнура, клею ПВА і шпаклівки. Шнур або мотузку просочіть клеєм ПВА і заткніть щілини між дошками. Зробіть шпаклівку, змішавши клей ПВА і дрібні тирсу. Законопатьте щілини поверх шнура. Шпаклівка повністю висохне через пару днів. Цей спосіб боротьби зі щілинами і скрипом підлог відрізняється простотою, високою ефективністю і низькою вартістю. Він також цікавий тим, що його може використовувати людина, не має ніякого досвіду ремонтних робіт.
У процесі експлуатації паркетної підлоги планки розхитуються, і з'являється характерний скрип. Він може виникати і від дефекту даного елемента. Відламався шматочок гребеня планки видає скрип при терті про паз сусідньої дощечки. Перш ніж усунути неприємні звуки, необхідно виявити причину їх походження.
Вам знадобиться
 • - електродриль;
 • - свердло діаметром 2 мм;
 • - малярський скотч;
 • - медичний шприц;
 • - воскові крейди;
 • - ганчір'я;
 • - поліуретановий клей;
 • - дюбель.
Інструкція
1
Якщо скрип присутній на невеликій площі, то знайдіть дефектні ділянки паркету . Для цього пройдіться по ньому, запам'ятовуючи місця скрипу.
2
У центрі скрипучих ділянок намітьте точки для закачування клею. Позначки робіть на відстані 15 см один від одного. Накладіть на ці місця шматочки малярського скотча.
3
Візьміть дриль і просвердлите отвори діаметром 2 мм в середині наклеєних шматочків скотча. Глибина отвору повинна дорівнювати товщині паркетної планки.
4
З шприца видаліть поршень і видавіть клей з тюбика в шприц. Надлишки клею на шприці видаліть вологою серветкою.
5
Вихідним отвором призначте шприц до отвору в паркеті. Закачайте клей в порожнину між паркетом і підставою.
6
При висиханні клей може трохи спіниться і виступити з отвору на скотч. Через годину акуратно видаліть скотч зі слідами клею. Не ходіть по ремонтованим ділянкам паркетної підлоги.
7
Якщо залишилися сліди клею, то заберіть їх за допомогою розчинника для монтажної піни і протріть сухою ганчіркою. Покладіть на поверхню підлоги важкий вантаж (мішок з піском, гирю). Клей може розширюватися при висиханні, а вантаж допоможе притиснути паркет до основи підлоги.
8
Через добу проведіть реставрацію отворів в паркеті. Підберіть необхідний колір воскової крейди для меблів. Закладіть пальцями шматочки воску в отвори. Заполіруйте дрантям. Віск при терті нагріється, придбає блиск і гладку поверхню.
9
Усунути скрип можна й іншим методом, підтягнувши дюбелем паркет до бетонної підстави. Для цього просвердлите отвір у підлозі і визначте відстань від підлоги до бетонної плити. Дюбелем прикріпіть паркет до бетону. Дюбель повинен заходити в підставу плити на 50 мм, щоб міцно тримався паркетна підлога.
Корисна порада
Пам'ятайте, що головною причиною появи скрипу в паркетній підлозі є нестабільна вологість. Додайте в приміщенні зволожувачі повітря.