Як повернути борг без розписок. Як расплотіться з боргами.

Навряд чи людина, що знаходиться при повному розумі і в твердій пам'яті, займе велику суму грошей без розписки малознайомій особі. Даючи гроші в борг , не знайомій або малознайомій - візьміть розписку. Вона повинна бути написана рукою позичальника, а в ідеалі - завірена нотаріусом. Якщо ви дали в борг без розписки, то напевно близькій людині і добре знайомому. В цьому випадку домовтеся про повернення грошей по хорошому, пояснивши людині, що ви перебуваєте в важкому матеріальному становищі. У більшості випадків цього достатньо для повернення борг а.
Інструкція
1
Якщо позичальник не вникає в ваші труднощі і не бажає повертати борг , то, якщо ви не боїтеся зіпсувати відносини і дружбу, зверніться із заявою до відділу внутрішніх справ. В заяві докладно опишіть виниклу ситуацію. Вкажіть - коли де, кому і скільки ви позичили. Необхідно дати точні реквізити позичальника, його ПІБ, паспортні дані, рік і місяць народження, домашня адреса. Уявіть докази позики. Це можуть бути - свідки, інформація від ваших родичів, докази того що ці гроші у вас були і про надбання позичальника співпадаючих з термінами позики.
2
За вашою заявою має бути заведено кримінальну справу на позичальника за фактом шахрайства. Якщо вам відмовили в закладі кримінальної справи - візьміть довідку про відмову. Після цього - зверніться із заявою в суд. В заяві вкажіть всю інформацію про позику, реквізити свої і позичальника, про зроблених вами діях по поверненню борг а. Прикладіть факти і докази і довідку про відмову органами внутрішніх справ завести кримінальну справу.
3
Розглянувши ваше позовну заяву - суд винесе рішення про повернення борг а.
4
Ніколи не намагайтеся повернути борг , застосовуючи погрози до позичальника. Це протизаконно. Повернути позики можна тільки законними шляхами, якщо ви самі не хочете опинитися на лаві підсудних.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AZVYUKdr87M
Зверніть увагу
Повернення боргу по розписці - часта і досить проста процедура, тому до неї можна застосувати положення сто двадцять другій статті Цивільного процесуального кодексу, в якій йдеться про те, що для подібних угод (скоєних у простій письмовій формі) можна провести наказне виробництво.
Корисна порада
Договір позики між фізичними особами, як правило, оформляється у вигляді власноруч написаної боржником боргової розписки, в якій вказуються П.І.Б., паспортні дані, адреса проживання сторін, дата отримання боржником грошових коштів (або речей), безпосередньо грошова сума або речі, їх кількість, опис, вартість (прописом), місце передачі грошей (або речей).
Бувають важкі часи, коли доводиться брати гроші в борг у друзів, родичів, знайомих. Необхідно дотримуватися всі формальності в оформленні розписки або договору, але також варто бути уважним при поверненні запозиченої суми. Недотримання деяких правил може привести до того, що вам доведеться платити двічі.
Інструкція
1
Підготуйте передачу грошей найретельнішим чином, продумайте дрібниці. Врахуйте, що якщо ви повернули борг, але не забрали з якоїсь причини боргову розписку, ви станете рабом цього паперу, і наслідки можуть бути дуже сумними. Якщо не вимагаєте розписки, значить, повністю довіряєте вашому партнерові і повністю впевнені в його чесності.
2
Домовтеся про зустрічі з позикодавцем заздалегідь. Повідомте йому місце і час, а також не забудьте нагадати, щоб він приніс вашу розписку про те, що ви брали гроші в борг. Запросіть одного або двох чоловік в якості свідків. Вони вам знадобляться не тільки у випадку судового розгляду в майбутньому (на випадок, якщо справа прийме поганий оборот), а й для охорони грошей, якщо йдеться про особливо великі суми.
3
В узгоджений час передайте всю суму позикодавцеві. Присутність свідків виявиться корисним, якщо хтось в майбутньому захоче оскаржити факт передачі грошей або ж дорікне вас у тому, що ви передали не всю суму. Перерахуйте гроші при свідках.
4
Якщо ж ви передаєте лише частину обумовленої суми, вимагайте від вашого партнера розписку, в якій він вкаже отриману від вас суму грошових коштів. Не забувайте - в договорі повинні бути прописані як ваші паспортні дані, так і позикодавця, а також повинні стояти обидві підпису.
5
Зажадайте від вашого кредитора, щоб він власноручно написав на борговій розписці, що не має до вас будь-яких претензій.
6
Будьте вкрай обережні, якщо ваш візаві не приніс з собою вашу розписку і якщо у вас не виявилося під рукою надійних свідків. Вимагайте від позикодавця зустрічну розписку, в якій він повинен буде вказати причини, чому не приніс оригінал договору, а також те, що сума виплачена вами в повному обсязі. Тільки коли такий документ опиниться у вас на руках, сміливо віддавайте борг - тепер ви маєте страховку у разі нечесності.