Як бігати, щоб накачати м'язи.

Спортивний біг розвиває витривалість і швидкість. І хоча за допомогою одних тільки пробіжок набрати м'язову масу досить важко, при особливому підході до тренувань можна зміцнити м'язи нижніх кінцівок і плечового пояса.
Інструкція
1
Бігайте швидко. Порівняйте кращих бігунів на своїх дистанціях - марафоніста і спринтера. Хто на ваш погляд має більш потужною фігурою? Подивіться на антропометричні дані олімпійського чемпіона в Лондоні на марафонській дистанції, Стівен Кіпротіч і переможця тієї ж Олімпіади в бігу на 100 метрів, Усейна Болта. Перший при зрості 172 см важить 56 кг, другий - 94 кг при зрості 195 см. Висновок напрошується сам. Хочете мати розвинену мускулатуру - бігайте короткі дистанції, на максимально можливій для вас швидкості. 100, 200, максимум 400 метрів. Тривалі забіги не для накачування м'язів. Однак розминку ніхто не відміняв. Пара кіл легкого бігу перед основним тренуванням не завадить.
2
Використовуйте обтяження. Звичайно ж, спринтери НЕ обростають м'язовою масою виключно за рахунок бігу. В арсеналі у професіоналів величезну кількість спеціальних вправ і робота в тренажерному залі. Якщо тренування зі штангою вам не підходять, то використовуйте, хоча б обважнювачі для ніг і рук. Також можна надягати рюкзак з додатковою вагою або бігати в гору з прив'язаною ззаду шиною від вантажівки.
3
Займайтеся загальною фізичною підготовкою. За рахунок бігу, навіть з обтяженнями можна зміцнити в основному тільки нижні кінцівки. Верхня частина тіла під час прискорень задіяна в меншому ступені. Не соромтеся додавати в свої тренування вправи з власною вагою - присідання, віджимання, підтягування, скручування. Якщо є можливість, то час від часу варто відвідувати атлетичний зал і виконувати деякі вправи зі штангою - присідання, вистрибування, жими лежачи.
4
Дотримуйтеся спортивної дієти. Для того щоб накачати м'язи за рахунок бігу чи іншого виду спортивної діяльності, обов'язково потрібно стежити за своїм раціоном. Споживайте якомога більше вуглеводів. Також вам варто зосередитися на їжі багатої білком, яка посприяє зростанню м'язів.