Як видобувають срібло.

Срібло - благородний метал, відомий людству з найдавніших часів. У різний час срібло вважалося то другим за значенням після золота, то найціннішим металом. До справжнього моменту відкрито кілька різних способів його видобутку.
Інструкція
1
Люди добувають срібло з незапам'ятних часів. Передбачуваної «батьківщиною» срібла, тобто першим місцем, де почали добувати благородний метал, вважається Сирія. Давньоєгипетські срібні прикраси, відносяться ще до додинастическому періоду - сирійського походження, звідти дорогоцінні метали привозили до Єгипту. Срібло в ті часи цінувалося дорожче золота.
2
В давнину технології добування срібла радикально відрізнялися від сучасних. Благородні метали витягували з розсипів шляхом промивання піску на спеціальних щитах. Ці щити вистилалися стриженими шкурами тварин, допоміжними інструментами служили прості коновки і лотки. Щоб добути срібло чи золото з руд, породу нагрівали до розтріскування, після чого довбали її в ступах, подрібнювали в жорнах і промивали.
3
Оскільки самородне срібло зустрічається в природі значно рідше, ніж золото, воно було відкрито значно пізніше. Якийсь час воно цінувалося дорожче, ніж жовтий метал.
4
Більшу частину срібла отримують при виплавці та очищення міді та свинцю. Що стосується срібних руд, то з них благородний метал добувають двома способами: ціануванням і амальгамуванням.
5
Амальгамування відома з незапам'ятних часів. Це метод, при якому срібло (або золото) отримують шляхом розчинення в ртуті. Змочуючи ртуттю, частинки срібла утворюють амальгаму. Ртуть випаровують, а залишився срібло сплавляють в злитки. Сьогодні цей метод не затребуваний, оскільки не дозволяє отримати абсолютно чистий метал.
6
Ціанування - найбільш популярний спосіб добування срібла, відкритий в XIX столітті російським ученим П.Р. Багратіоном. Хоча цей спосіб був розроблений ще в 40-і роки, введений він був лише в 1897 році на Уралі. Ціанування здійснюється наступним чином. Руди, які необхідно очистити від домішок інших мінералів і пустих порід, поміщають в розчин ціанідів лужних металів. Отримане таким чином срібло після закінчення процедури відправляють на афінажні заводи для подальшого очищення.