Як впливає застуда на вагітність. Як застуда впливає на вагітність.

Застуда - річ сама по собі неприємна, а хвороба, що настала в період виношування дитини, може виявитися ще й небезпечною. ГРВІ, грип та інші недуги, перенесені під час вагітності, здатні вкрай негативно позначитися на розвитку плоду, тому майбутній мамі необхідний постійний контроль лікаря.
Інструкція
1
Особливо небезпечно захворіти застудою в першому триместрі, коли закладаються основні органи дитини. Захворювання може викликати гіпоксію плода, відставання або вади розвитку, і навіть стати причиною викидня. Переривати вагітність при перших ознаках застуди, звичайно ж, не варто, але потрібно обов'язково звернутися до лікаря і надалі проходити всі додаткові обстеження, які він призначить.
2
У другому і третьому триместрах вагітності застуда вже не здатна вплинути на структуру організму малюка і шкоди може завдати набагато менший. Однак імовірність внутрішньоутробного інфікування плода все ж зберігається, тому необхідно якнайшвидше провести ряд лікувальних заходів для усунення негативних наслідків перенесеного захворювання.
3
Вагітній жінці лікуватися теж потрібно вкрай обачно, так як деякі лікарські препарати їй протипоказані. Тому ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, при перших же ознаках застуди зверніться до лікаря, який призначить оптимальний курс лікування, виходячи з вашого стану.
4
Збивати високу температуру при виношування дитини можна тільки препаратами на основі парацетамолу. Категорично протипоказаний аспірин, оскільки він викликає кровотечі і здатний призвести до викидня або раннім пологам. Якщо температура невелика, можна обійтися і без ліків. Протріть оголене тіло вологою тканиною, пийте більше рідини і дотримуйтесь постільний режим.
5
Під час вагітності, а краще ще до її настання, приділяйте більше часу профілактиці простудних захворювань, щоб не довелося потім боротися з наслідками хвороби. Якщо ви тільки плануєте вагітність, вам може допомогти щеплення від грипу. Під час виношування дитини постарайтеся обмежити контакти з великою кількістю народу. Не відвідуйте масових заходів, надягайте марлеву пов'язку в людних місцях. Приймайте прописані вітаміни, вони допоможуть вашому імунітету, а значить і вам.