Газони: типи, посадка, догляд.

Використовуючи в повсякденному мови французьке слово «газон», велика частина співвітчизників не замислюється про його походження навіть на тлі періодично спалахують суперечок про чистоту російської мови. Що означає в перекладі «трава», «дерен», воно органічно збагатило рідної лексикон, хоча і витіснило цілком підходящий термін «галявина».
Відмітна особливість сучасного газону - його рукотворность, в той час як галявина передбачає все-таки природне походження, почасти облагороджені власником земельної ділянки. Символи аристократизму, англійські газони-лаун (слово, що зустрічається в назві «лаун-теніс»), колись підкреслювали багатство сімей, які давали собі займати величезні території високоестетичних трав'яними килимами, вільними від сільськогосподарських завдань і не використалися під строітельство.С одній з точок зору людину практичну газон представляється якимсь надмірністю - куди простіше доглядати за територією, викладеної плиткою або залитої асфальтом. Однак є й інша думка з цього приводу - любителів газонів, які пам'ятають заморочливі періоди з розведенням квітів на клумбах на місці шовковистих зелених галявин. Вірно одне - ціна витрачених зусиль окупиться красою і корисністю такого екопокритія.

Які бувають газони

Газони створюються зі злаків, найчастіше з різновидів овсяніци, мітлиця, тонконога, тимофіївки і райграса. За типами трав'яні посадки діляться на декоративні і спеціальні, в тому числі спортивні. Перший тип представлений, крім інших, такою ефектною різновидом як мавританський газон, що включає не тільки злаки, а й квіти. Ідеально рівна і вишукано шовковистою партерний, або парковий, газон. Не вдалося врятувати його від бур'янів - отримуємо звичайний, менш якісний. Ділянки для спортивних змагань, традиційно засіваються стійкими сортами злакових, стають все більш рідкісними. Марудна це справа - догляд за великими площами: там витопчуть, там замокнет, лисини засівати треба, прочісувати. І нерідко приходять на заміну синтетичні покриття, що імітують траву-мураву. У менших масштабах, на прибудинкових ділянках, актуальність таких стійких трав'яних покриттів не знижується: смарагдовий ворс гостьових майданчиків, стоянок для авто чарівним чином випрямляється, демонструючи бездоганний вигляд чергового дня.

Способи посадки газонів

Бажання швидше побачити ділянку землі прикрашеним трав'яним килимом призводить до виробників рулонних газонів. Пласти дерну вирощуються найчастіше гідропонним методом, виходять ідеально рівними по товщині, підбираються точно за розмірами озеленюється території, їх укладання займає мінімум часу.
Земляна суміш на місці розкочування трав'яних рулонів повинна мати потрібні кислотність і лужний баланс, необхідні для першого часу добрива, що забезпечують розвиток кореневої системи.
Газон, появи якого доведеться чекати, купується у вигляді пакету з насінням, на якому вказано, скільки квадратних метрів можна засіяти вмістом пакета. Розпушена земля, в яку потрапило насіння газонних злаків, ущільнюється і охороняється від домашніх тварин і птахів. У цьому може допомогти спеціальний укривной геоматеріал. Періодичні поливи обов'язкові і за відсутності всходов.Большіе площі - узбіччя доріг, дамби, парки - засаджуються методом гідросівби. Полупроросшіе насіння злаків обволікаються поживною сумішшю з добавками, що затримують їх на грунті, і розпорошуються із струменем води із спеціальної ємності. Ефективність способу вельми велика.

Догляд за газонними килимами

Ледарювати своєму господареві газон не дасть. Розростаючись і гілкуючись, «вершки» перепиняють доступ кисню до «корінцях», тому дерен доведеться періодично проколювати. Суцільна маса трави швидко збіднює грунт, адже скошену частину не залишають для перегнивання і отримання природного компосту, - отже, необхідні добрива. Підгодовують газон відповідно до рекомендацій на упаковках добрив, робити це бажано перед поливом або дощем, але не в спеку.
Якщо по сусідству з газоном є квіти або ви є власником мавританського газону, будьте обережні: нерідко в газонні добрива включають гербіциди, що виключають існування поруч будь-яких видів рослин, крім злакових.
В залежності від швидкості росту буде необхідна більш-менш часта стрижка. Скаріфіціровать (видаляти відмирає масу і вичісувати мох) трав'яний покрив і відновлювати поріділі ділянки також доведеться. Стрижку трав'яного «ворсу» потрібно вести досить часто, до сезону похолодання його висоту слід збільшити.