Як вибрати електроковдра.

Електричне ковдру - річ у господарстві зовсім не зайва. Воно зігріє вас прохолодним осіннім днем, коли батареї центрального опалення ще не включено, подарує тепло і затишок на дачі. Для нормальної роботи йому необхідно тільки, щоб поблизу знаходилася звичайна електрична розетка.

Що таке електроковдра

З вигляду це звичайне ковдру, поверхня якого обшита поликоттон, флисом, бавовною, акрилом або навіть чистої шерстю. Усередині знаходяться синтетичний наповнювач і нагрівальний елемент, в якості якого використовується вугільний провідник у силіконової оплетке. Провідник цей тонкий і еластичний, тому його важко промацати крізь шар наповнювача, для безпечної роботи ковдри передбачений запобіжник, що виключає удари струмом і загоряння при короткому замиканіі.В шнур, що з'єднує ковдру з розеткою в 220 В, вбудований перемикач з декількома температурними режимами. Зазвичай ковдру може нагріватися від 25 до 35оС, цього цілком вистачає, щоб швидко зігрітися і забезпечити собі комфорт під час сну. Те, як ефективно працюватиме ковдру, багато в чому залежить і від зовнішніх умов - температури повітря в кімнаті і того, наскільки велика вона за обсягом. У продажу є також електроматраси або електричні простирадла, які під час сну підігрівають тіло людини знизу.

Вибір електроковдри

Вирішивши купити електричну ковдру або плед, уточніть вологісні характеристики того приміщення, де ви будете користуватися цим нагрівальним приладом. У тому випадку, коли вологість у ньому висока, слід придбати ковдру з влагоустойчивим зовнішнім покриттям. Крім того, тканина, що покриває ковдру, повинна мати додаткову просочення, що робить його більш стійким до зносу. Виробники пропонують найширшу гаму кольорів, тому вам не важко підібрати ковдру будь-якого кольору і будь-яким малюнком до інтер'єру спальні.
У якісного ковдри повинна бути вбудований захист від перегріву і система автоматичного вимкнення, що настроюється на певний період часу.
Визначтеся з необхідним розміром. Невелике односпальне ковдру матиме розмір 130х180 см, полутороспальне - 150х200 см, двоспальне - 220х210 см. Врахуйте, що ковдра повинна бути достатньо великим, щоб повністю закривати тіло людини під час сну, тому односпальне краще придбати для дитини, а для дорослого вибрати розмір побільше . Для дитини можна придбати спеціальне дитяче ковдру, в якому, завдяки спеціальним високочутливим датчикам, посилені функції контролю над його роботою і безпекою.
Інформація про те, чи можливо прати електричне ковдру, повинна бути вказана на його ярлику.
Що стосується виробників, хороших відгуків заслуговують ковдри з Німеччини, з'явилися якісні електроковдри і електроматраси та російського виробництва. Зверніть увагу, щоб в комплект з ковдрою входила і пластикова сумка, в якій буде зручно перевозити його, наприклад, на дачу.