Малі архітектурні форми - родзинка в оформленні ландшафту.

Малі архітектурні форми - споруди, які використовуються для дизайну або тих чи інших архітектурних рішень. Простіше кажучи, це різні скульптури і фігурки, застосовувані для прикраси присадибної ділянки. Сьогодні це сама справжня родзинка ландшафтного дизайну. Тим більше, що варіантів таких статуеток досить багато, і вони легко підійдуть як для пафосних дворів, так і для звичайних невеликих двориків.
До малих архітектурних форм відносять різні типи ссоруженій, які повинні прикрашати територію. Діляться вони на: - декоративні (скульптури, фонтани, вази, англійські гірки і т.д.); - Утилітарні (знаки, покажчики, лавки, огорожі і т.д.). Також їх можна розділити на ті, що виготовлені за типовими проектам (тобто купуються готовими), і ті, що виробляються на замовлення за проектом замовника.

Для чого зазвичай застосовується мала садова архітектура

У зв'язку з тим, що малі архітектурні форми - це компоненти ландшафтні, вони , відповідно, в першу чергу покликані прикрашати прибудинкову територію. Ними цілком можна прикрасити і дачу, головне, підібрати все за змістом і в тему. При цьому такі елементи мають не тільки естетичну функцію, а й певне смислове нагрузку.Так, наприклад, квіткова клумба чітко визначає місце відпочинку. Часто біля неї розміщують лавочки. Місток через струмочок виконує сполучну функцію, тобто слугує з'єднуючою ланкою між двома берегами. Фонтан визначає статусність його власника, адже далеко не кожен може дозволити собі таку роскошь.Главное правило, яке необхідно дотримувати, щоб малі архітектурні форми стали справжньою родзинкою саду, - це доречність їх вживання. Адже якщо на 6 сотках поставити будинок, розбити квітник, розставити лавки і гойдалки, а також вази і ще оформити фонтан - це буде не до місця і перебір. Виглядати така композиція красиво вже точно не буде.

Класифікація МАФ по функціоналу

Малі форми зазвичай діляться на види і за своїм функціоналом. Так, наприклад, одна з функцій, яку вони несуть, - це розмежування території. Дуже активно використовуються містки, декоративні стінки, сходи, арки, скульптури та фонтани тоді, коли необхідно візуально і за змістом відокремити одну зону від іншої, не вибудувавши високих парканів. Дуже гарні вони виявляються, коли потрібно розмежувати зону відпочинку з робочою або заховати місця зберігання садового або прибирального інвентарю.
Скульптура не обов'язково повинна бути відлитими з гіпсу або зробленої з мармуру. До числа малих архітектурних форм відносяться і скульптури, вирізані з дерев або чагарників. Такі мають назву Топіари.
Також мала архітектура успішно застосовується для облаштування зони відпочинку. У цій ситуації оптимальним вибором стануть альтанки, лавки, мангали, гойдалки, спортивні майданчики або дитячі ігрові комплекси. Альтанки з цього списку - самий звичний варіант. Як правило, існують альтанки двох видів - відкриті й засклені. Перші відносяться до літнього виду, другі вважаються всесезоннимі.Еще одна функція, за якою класифікують малі форми в архітектурі, - це забезпечення зручностей. До такої категорії відносяться ліхтарі, урни, питні фонтанчики. Головний їхній плюс у тому, що такі об'єкти досить легко розмістити на будь-якій ділянці без шкоди для його ландшафтного дизайну. Вони завжди будуть до місця.

Малі архітектурні форми з використанням рослин

Звичайно, при згадці про квіти в ландшафтному дизайні ділянки, в голову приходить перша думка - клумба. Але думати, що клумбою все обмежується, - помилка. Насправді, малих архітектурних форм, які прикрашені квітами, величезне колічество.Однім з яскравих представників такого втілення дизайну ділянки є трельяж. Це опора, зроблена з металу або дерева, для кучерявих растеній.Еще один представник малих форм з використанням кольорів - пергола. Це навіс, в якому дах - це сплетені між собою рослини. Пергола цілком може бути самостійним спорудою у дворі, типу альтанки. А може бути і прибудовою до будинку.
В перголе найчастіше ставлять столик, лавочки, розміщують мангал, і кращої альтанки для відпочинку просто не знайти. Природно, слід враховувати, що в разі негоди, тобто почався дощу сидіти в такій альтанці буде проблематично.
Також широко використовуються в ландшафтному дизайні боскети. Це дерева і чагарники, стрижені певним способом. Так прикрашали сади у Франції 5 століть назад.Ну і, звичайно ж, не можна обійти увагу віз-клумбу. Це ціле споруда, в якому успішно розміщені або горщики з квітами, або розсипаний грунт і висаджено рослини. Така віз стане відмінним прикрасою саду в сільському стилі.

Якість малих архітектурних форм

Щоб малі архітектурні форми виглядали ідеально і до місця, вони обов'язково повинні бути виготовлені з якісних матеріалів. Зазвичай для їх виробництва використовують натуральний камінь, цінні породи дерев, кований метал, дорогі вітражі і т.д.Те, хто не може дозволити собі занадто дорогі декоративні елементи, є варіанти простіше, також виконані з натуральних матеріалів, але вартістю поменьше.Малие ландшафтні форми можна зробити і самостійно. Якщо у вас є смак і вмілі руки, все цілком під силу. Звичайно, статую Венери Мілоської ви навряд чи віділлє, але підстригти оригінальним чином кущ, надавши йому оригінальну форму, цілком можливо. Також можна зробити лавочки, оформити клумби, поставити альтанку. І сад заграє новими фарбами.