Як навчити хвилястого папугу розмовляти.

Власники хвилястих папужок теж можуть похвалитися балакучим вихованцем нарівні з господарями какаду або жако. Незважаючи на те, що навчити говорити хвилястого папугу складніше, домогтися успіху можна, якщо знати кілька тонкощів цієї справи.
Інструкція
1
Самці навчаються швидше самок, хоча останні чіткіше вимовляють слова. Папуга говорить тільки за умови його одиночного змісту.
2
Молодняк більш здібний до навчання, тому купувати потрібно папужки віком до 40 днів. Розібратися в тому, самець чи самка, можна по вираженим відмінностям. У молодих самок восковица біла і блакитнувата, близько ніздрів є світла окантовка. У самців вона пофарбована в рожевий колір.
3
З молодим папужкою потрібно зав'язати міцні дружні стосунки. Так як папуги товариські птахи, то перебувати на самоті довго не можуть і прагнуть знайти собі друга. Вихованця привчають брати корм з руки, сідати на руку або плече. З ним часто розмовляють, чешуть близько вушного отвору. Головне, дотримуватися терпіння, якщо птах вперто не хоче вчитися, то не можна зриватися і на неї кричати.
4
Коли хвилястий папуга зовсім звикне, йому починають говорити нескладні слова. Це може бути кличка або вітання. Завантажувати папугу інформацією не треба, хай він спочатку вивчить не більше двох слів. Краще починати вчити папугу з ранку перед дачею корму. Можна давати йому прослуховувати записаний звук, але не довше 40 хвилин на один сеанс.
5
Після постійних тренувань хвилястий папужка вимовить перше своє слово. За звучанням воно буде не зовсім чітким, але з часом вимова покращиться. Тепер можна навчити папугу та іншим словами, фразами і навіть пісеньці. Особливо добре запам'ятовують папуги риму.
Зверніть увагу
Перше, що треба врахувати, щоб навчити говорити вашого хвилястого папугу. Папужка повинен бути дуже юним. Чим раніше пташеня починає спілкуватися з людиною, тим більше шансів, що папуга вирішить, що він член людської спільноти і захоче освоїти людську мову. Наполегливість, любов і терпіння допоможуть вам досягти хороших результатів у навчанні вашого крилатого вихованця.
Корисна порада
Говорящий хвилястий папуга будинку - велике задоволення. Але щоб він став розмовляти, доведеться потрудитися. Існує думка, згідно з яким «говорить» папуга просто відтворює почутий набір звуків. Хто говорить хвилястий папуга в останні роки став не таким вже рідкісним явищем. Містити хвилястого папужки простіше, а говорити він може нітрохи не гірше великих порід. Як навчити папугу хвилястого розмовляти?