Як впливають магнітні бурі.

Про вплив магнітних бур чули багато хто. Але не все до кінця уявляють собі, що це таке насправді. Чи насправді погане самопочуття і різного роду нездужання викликані такі негативним впливом сонця.
Інструкція
1
Багато хто знає, що сонце являє собою великий киплячий шар. Температура його верхніх шарів становить близько мільйона градусів. Таким чином, атоми водню і гелію прискорюються. Відбувається їх зіштовхування. Деякі частинки в результаті таких пересувань вибиваються, набираючи настільки великі швидкості, що здатні подолати сонячне тяжіння. Саме такі потоки іменують сонячним вітром. У моменти активності сонця швидкість подібного вітру збільшується. Його плазма за кілька днів досягає землі. Так відбувається порушення спокійного геомагнітного фону. Напруженість природного магнітного поля починає піддаватися сильним і швидким змінам, що призводить до виникнення магнітної бурі.
2
Подібні спалахи розбурхують організм людини на молекулярному рівні. І б'ють в даному випадку магнітні бурі якраз по найслабших місцях. Вчені в свою чергу пояснюють подібне явище наступним чином. Під час сонячної активності організм людини виробляє набагато більше лімфоцитів, які відповідають за імунітет. При цьому їх активність в рази знижується. В результаті людина втрачає здатність чинити опір поганому настрою, самопочуттю і хвороб.
3
Варто відзначити, що під час впливу магнітних бур скорочується також вироблення мелатоніну. А адже саме він відповідає за імунну систему і біоритми людини. В результаті відбувається порушення гормонального фону. Також сердечно-судинна система починає працювати зі збоями. Людина може відчувати знижений або прискорене серцебиття, підвищений артеріальний тиск. При цьому кисень не надходить в достатній кількості в мозок. Людина може відчувати безсоння, болі в суглобах, мігрені, пригнічений настрій. При значних нездужання обов'язково зверніться за допомогою до лікаря.
геомагнітних (магнітними) бурями називається обурення геомагнітного поля Землі, яке може тривати і кілька годин, і кілька діб. Воно викликається надходженням обурених потоків сонячного вітру високій швидкості і ударної хвилі, пов'язаної з ним.

Звідки беруться магнітні бурі

Магнітні бурі проходять найчастіше в низьких і середніх широтах Землі. В результаті сонячних спалахів в космос викидається велика кількість речовини, що складається, в основному, з протонів і електронів, що рухаються зі швидкістю до 1000 кілометрів на секунду. Магнітне поле Землі захоплює ці заряджені частинки з космічного простору. При їх великій кількості і сильному потоці магнітне поле планети сильно змінює свої характеристики протягом невеликого інтервалу часу. Ці явища відбуваються приблизно два-чотири рази на місяць.
Вчені навчилися передбачати появу магнітних бурь за день-два до початку. При цьому фіксується спалах на Сонці, а потім відстежується рух до Землі сонячного вітру.
Магнітні бурі можуть вплинути на деякі області діяльності: вони здатні викликати порушення зв'язку, збої в різних системах навігації космічних кораблів. Ці явища можуть спровокувати появу зарядів на поверхнях трансформаторів і трубопроводів, бути причиною руйнувань енергетичних систем.

Як магнітні бурі впливають на здоров'я людини

Коливання магнітного поля дуже впливають на здоров'я і загальне самопочуття людей. В першу чергу вони негативно діють на тих, хто страждає хворобами серця, підвищеним або зниженим артеріальним тиском. У дні сильних магнітних бурь кількість інсультів, інфарктів, гіпертонічних кризів підвищується, в середньому, на п'ятнадцять відсотків. Збурення магнітного поля викликають у людей головні болі, безсоння, прискорене серцебиття, перепади тиску, знижений життєвий тонус. На думку вчених, це пов'язано з уповільненням капілярного кровотоку, яке викликає гіпоксію (кисневе голодування тканин).
Встановлено, що в молодому віці люди майже не відчувають дії геомагнітних бурь.
негативної дії коливань магнітного поля схильні 50-75% населення. Момент початку стресової реакції організму може бути зрушений на певні терміни для деяких людей. Людина може реагувати не на саме обурення магнітного поля, а за один-два дні до цих явищ, тобто в момент спалаху на Сонці. До 50% населення здатні адаптуватися, тобто у людей реакція організму зменшується на що йдуть один за одним, з інтервалом шість-сім днів магнітні бурі. Людям, чутливим до магнітних бурь, медики настійно рекомендують за три-чотири дні знизити фізичну активність, намагатися не планувати жодних важливих справ, які можуть обернутися стресом. По можливості, необхідно весь небезпечний період провести в максимальному спокої.