Як довго ми ростемо.

Зростання людини - один з найбільш значущих антропометричних показників. Крім того є одним з основних параметрів фізичного розвитку людини. Зростання людини залежить від спадковості та багатьох інших чинників.
Інструкція
1
Природне зростання. Хлопчики і дівчатка ростуть неоднаково, тому формування скелета закінчується в різні періоди часу. В середньому жінки ростуть до 16-19 років. Активне зростання чоловіків закінчується в 18-25 років. Як довго ми ростемо, залежить від багатьох показників. Одним з найбільш значущих чинників є час статевого розвитку. Чим пізніше воно почалося, тим довше, як правило, людина буде рости. Відповідно при передчасному статевому розвитку ріст у молодих людей може припинитися дещо раніше, ніж у їхніх однолітків.
2
Винятки з правил. Іноді після того, як скелет організму вже повинен бути сформований, триває незначне збільшення росту. Після 20 років у дівчат і 26 років у чоловіків зростання може збільшитися до двох сантиметрів.
3
Вольове збільшення. Зростання не є величиною незмінною. З віком людина, як правило, втрачає сантиметри. Через постійного навантаження на хребет міжхребетні диски стискаються. Але процес можна не тільки зупинити, а й повернути назад. Ви можете додати собі кілька сантиметрів спеціальними вправами. Існує безліч способів збільшити зростання без операції - розтягування хребта на тренажері, виси на турніку з обтяженням, витягування ніг. При великому бажанні і наполегливості можна збільшити свій сформувався зростання на 1-6 см. Деякі автори методик запевняють, що можна збільшити довжину тіла на 20 см, але ці дані науково не підтверджені. Варто згадати, що якщо ви припиніть робити вправи для збільшення росту, через деякий час придбані сантиметри знову втратяться.
4
Шкідливий вплив. Існують чинники, які можуть негативно вплинути на тривалість періоду зростання. Людина може перестати рости передчасно внаслідок куріння, вживання алкогольних та наркотичних речовин, а також при використанні деяких ліків.