Як зміниться погода.

Вчені вважають, що Земля вже кілька разів переживала часи тотального зледеніння, а слідом за ним - глобального потепління. Клімат змінюється повільно, проте ці незначні зміни відбуваються і по сей день. Фахівці будують прогнози, які зміни чекають планету в найближчому майбутньому.
Інструкція
1
Земля проходить через циклічні періоди заледеніння. Зараз планета знаходиться в міжльодовиковому періоді, який, за розрахунками вчених, повинен завершитися через 25 тисяч років. Однак кліматичні зміни все ж відбуваються. Періоди похолодання змінюються періодами потепління, а в даний час цей природний процес збільшується завдяки діяльності людини і викиду великої кількості вуглекислого газу в атмосферу, з яким вже не справляються природні легені Землі - зелені насадження. Все це впливає на клімат.
2
Більшість вчених схиляється до думки, що температура на планеті буде рости. Однак це зовсім не означає, що тепліше стане в усіх без винятку куточках Землі. Приміром, існує теорія, що при подальшому потеплінні течія Гольфстрім або повністю припинить своє існування, або ослабне. А адже саме Гольфстрім зігріває Європу, роблячи клімат в ній більш м'яким і сприятливим. Отже, якщо в Південній півкулі температура підвищиться, в Європі, навпаки, може похолодати. Однак якщо це відбудеться, то не скоро. У теперішній же час територія Європи куди більше страждає від спеки, яка влітку значно перевищує норму, а також від засухи. Це негативно позначається і на сільському господарстві, і на туризмі.
3
У зв'язку з підвищенням температури на полюсах льодовики продовжуватимуть танути, що призведе до підвищення рівня світового океану. У більшості районів клімат стане більш м'яким, не буде настільки великої різниці між літньою і зимовою температурою. Проте також значно розширяться райони засух, в інших же місцях, навпроти, збільшиться кількість опадів. Слід очікувати посилення вітрів і зростання сили тропічних циклонів.
4
Кліматичні зміни торкнуться, безумовно, і великій території Росії. Вчені прогнозують, що найбільше підвищення температури можна буде спостерігати на Арктичному узбережжі, а також в Сибіру. На більшій частині території країни збільшиться кількість опадів. Виняток складе лише южно-центральний район від Красноярська до Омська, який стане більш посушливим.