Як наносити штукатурку на стіну.

Штукатурка призначена для вирівнювання будь-яких підстав. Вона буває проста, поліпшена й високоякісна. У домашніх умовах для ремонтних робіт застосовується поліпшена штукатурка. Наноситься вона в 3 шари: обризг, грунт, накривка. Загальний шар поліпшеною штукатурки не повинен перевищувати 15 мм.
Вам знадобиться
  • дриль, шпатель, терка, полутер, правило, ємність для розчину
Інструкція
1
Підготуйте стіну для штукатурки: відбийте молотком всі нерівності, витягнете цвяхи і шурупи, закладіть всі дірки, очистіть від бруду і пилу. Загрунтуйте «Бетон - контактом» для зчіпки розчину і стіни. Далі розділіть стіну на кілька ділянок, так як за один прийом заштукатурити всю стіну вам не вдасться.
2
Обризг - перший шар штукатурного намета. Він служить для зчеплення наступних шарів. Розведіть суху суміш, як написано на пакеті, але додайте трохи більше води, щоб розчин нагадував сметану. Покладіть на терку суміш невеликою гіркою. Шпателем середньої величини зніміть невелику кількість розчину і наносите на стіну без перепусток. Покривайте ділянку стіни будь-яким зручним для вас способом. Якщо ви десь щось не достатньо укрили стіну , то нанесіть додатковий шар суміші на це місце. Чи не розрівнюйте обризг, він повинен бути шорстким, і його шар повинен становити до 5 мм.
3
Грунт - другий шар штукатурки, є основним вирівнює шаром. Розчин для грунту приготуйте більш густим. Якщо перший шар (обризг) підсох, змочіть його водою. Далі покладіть готовий розчин на терку з нержавіючої сталі і призначте його до стіни. Натисніть на ручку терки, натиснете на розчин так, щоб він розмазався по поверхні стіни рівним шаром. Робіть такі мазки доти, поки вся стіна буде щільно вкрита сумішшю. Розчин наносите в різних напрямках: зліва направо і справа наліво. Намагайтеся якомога рівніше накладати суміш, а надлишки розчину зніміть алюмінієвим правилом, яке повинно бути не більше 150 см. Візьміть його двома руками і хвилеподібними рухами простягніть його по грунту знизу вгору. Еластичність штукатурки дозволить вам заповнити всі порожнечі і прибрати дефекти на грунті. Чим ретельніше ви вирівняєте шар грунту, тим легше буде наносити наступний шар - накривку.
4
Накривка - третій шар штукатурки. Він наноситься на грунт тонкою, м'якою пленочкой товщиною 2 мм. Він необхідний для остаточного загладжування й вирівнювання поверхні. Розведіть розчин сметаноподібної консистенції. Покладіть на полутер порцію розчину і нанесіть його рівним шаром на грунт. Злегка натисніть на інструмент і ведіть його по поверхні стіни в будь-якому зручному для вас напрямку. Потім візьміть алюмінієве правило і хвилеподібними рухами розрівняйте накривний шар знизу вгору і зліва направо. У вас вийде рівна гладка поверхня. Дайте стіні підсохнути 1-2 години і приступайте до затірки. Візьміть дерев'яну терку, щільно притисніть її до стіни і обертайте по поверхні штукатурки круговими рухами. Якщо на поверхні є горбки, натисніть на терку посильніше, якщо є западини, додайте трохи розчину і знову затріть це місце.