Як видобувають кам'яне вугілля.

Кам'яне вугілля являє собою продукт розкладання рослин. За оцінками деяких фахівців, він утворився кілька сотень мільйонів років тому. Його видобуток ведеться за допомогою різних способів, залежно від глибини закладення в тому чи іншому родовищі.
Інструкція
1
Відкритий метод використовується при видобутку пластів вугілля, що знаходяться неглибоко під землею (не більш 100 метрів). При даному способі розробляються кар'єри чи вугільні розрізи. При видобутку використовуються бульдозери та ковшові навантажувачі для навантаження матеріалу. Вугілля вивозиться, як правило, на самоскидах. По закінченню гірничих робіт кар'єр знову наповнюється пластами і проводиться рекультивація.
2
Підземне видобування здійснюється за допомогою пологих свердловин, за якими вугілля доставляється на земну поверхню. За типами розробки розрізняють штольні (горизонтальний, вглиб гірської породи) і шахтний методи. Підземним способом видобуваються тільки високосортні копалини, тому буріння шахти є дуже витратним. На сьогоднішній день найглибші рудники знаходяться не глибше 2 км під землею. Найстаріший метод видобутку вугілля - штольні.
3
Після доставки вугілля на земну поверхню його транспортують на завод, де великі шматки матеріалу розбиваються, а камені проходять водяну обробку. Після всіх операцій порода занурюється у вагони і доставляється на підприємства, що використовують вугілля як сировини. Кам'яному вугіллю також присвоюються класи відповідно до місцевістю видобутку і його складу. Розрізняють газовий, жирний, буре, коксівне й інші різновиди.
4
Для підземної виїмки, транспортування і доставки вугілля на поверхню часто використовується метод гідравлічного видобутку допомогою використання рідини, вимиває вугільні породи. Для цього найчастіше використовують приплив підземних вод у напрямку шахти або високошвидкісні направлені струмені води.
Корисна порада
Найбільша кількість вугілля видобувається в Китаї, США, Індії, Австралії та Євросоюзі. Майже 50% матеріалу світового ринку припадає на Китай. Також поклади корисних копалин є в Росії, Казахстані та на Україні.