Як швидко ростуть м'язи ?

На швидкість росту м'язів впливає велика кількість факторів, які включають вік, особливості фігури, харчування, кількість відпочинку і психологічний стан. При правильно складеній програмі тренувань і збалансованому харчуванні можна збільшити швидкість росту м'язової маси.
Інструкція
1
Чим молодший організм, тим швидше ростуть м'язи. Максимальної швидкості росту м'язової маси можна досягти в 13-20 років, коли організм розвивається найшвидше.
2
Велика роль тут відводиться харчуванню спортсмена, т.к. будівельний матеріал для м'язів організм засвоює лише через їжу, яка повинна бути багата білками і калоріями. Прийом їжі необхідно розділяти на 4-5 раз в день і є невеликими порціями. При збалансованій дієті можна досягти максимальних результатів в швидкості росту.
3
Перші 6 місяців тренувань м'язи проходять період адаптації до підвищених навантажень. В цей момент відбувається найшвидше зростання маси. За перший рік можна домогтися приросту в 2-3 кілограми «чистого» ваги м'язів. Надалі швидкість розвитку значно падає, а тренування починають вимагати більшої кількості зусиль і часу.
4
За перші 3 роки атлет може набрати близько 20% м'язової маси порівняно з початковим вагою, тобто при зростанні в 180 см і вагою 80 кг за 3 роки можна «вирости» на 10-15 кг. При цьому обсяг грудних м'язів може збільшитися на 10-15 см, а біцепса приблизно на 3-5 см. Через п'ять років тренувань вага збільшується до 30%, без урахування жирової тканини.
5
Варто пам'ятати, що м'язи ростуть найкраще в період відпочинку. Не варто проводити виснажливі тренування, після яких ви будете почувати лише втому. Слід чергувати навантаження і відпочинок. Між тренуваннями необхідно, щоб перерва становив приблизно 1-3 дні, в залежності від самопочуття. Мінімальна кількість сну в період навантажень 7-8 годин.
Корисна порада
Спортивні добавки здатні прискорити процес росту маси, т.к. харчування для спортсменів містить необхідні речовини, яких може не вистачати організму навіть при збалансованому харчуванні. Добавки дозволяють отримати більшу кількість білка і вітамінів, що, відповідно, збільшить швидкість росту і поліпшить самопочуття. Добавки також використовуються, якщо скласти збалансовану дієту не виходить через велику зайнятість і брак часу на нормальний прийом їжі кілька разів на день.