Як приймати бісептол.

Бісептол - популярний антибактеріальний препарат, який призначають при інфекціях дихальних і сечовивідних шляхів. Ліки застосовується при лікуванні від стафілококів, стрептококів, сальмонельозу та багатьох інших бактерій. Активний компонент - ко-тримоксазол, що допомагає придушити і знищити патогенну мікрофлору.
Інструкція
1
Препарат випускається у формі таблеток, розчину для ін'єкцій та сиропу. Застосовувана дозування залежить від віку пацієнта та типу захворювання.
2
Дорослі та діти старше 12 років приймають 4 таблетки по 120 мг на добу або 2 таблетки по 240 мг після їди з великою кількістю рідини. При особливо важких випадках призначають по 6 таблеток на добу. Прийом необхідно розділити на дві частини - вранці і ввечері. Терапія, як правило, становить не більше 5 днів. При тривалому лікуванні приймаються 2 таблетки по 120 мг на добу.
3
Дітям препарат призначається у формі суспензії, два рази на добу. Кожна пляшечка з суспензією має мірний ковпачок з поділами по 2,5, 5 та 7,5 мл. Для дітей віком менше року призначається 2,5 мл ліки кожні 12 годин. Якщо дитина має вік від 1 до 3 років, зазвичай призначається 5 мл двічі на добу. З 4 років можна приймати по 10 мл препарату, залежно від інтенсивності перебігу захворювання та рекомендацій педіатра.
4
Бісептол має ряд побічних ефектів, які можуть виникнути при передозуванні або неправильне застосування: спазми м'язів органів дихання, порушення роботи травлення, нудота, діарея, жовтяниця, запалення слизових оболонок рота. Також можливе погіршення роботи нирок і поява алергічних реакцій. Перед прийомом препарату слід проконсультуватися з лікарем і здати необхідні аналізи. Прийом ліків здійснюється під наглядом спеціаліста.
5
Також може бути необхідне коригування дозування для літніх пацієнтів. Заборонено вживання таблеток в період вагітності та годування груддю.
Зверніть увагу
Не варто застосовувати бісептол при непереносимості сульфаніламідів, які входять до складу таблеток. Також рекомендується обережно лікуватися ліками, якщо спостерігаються проблеми у функціонуванні нирок, печінки. Хворим, які мають хвороби нирок, призначають дозу залежно від поточних показників креатиніну.
«Бісептол» - протимікробний засіб широкого спектра дії. Даний препарат забезпечує пригнічення патогенних мікроорганізмів, що викликають захворювання, має бактерицидну дію. Приймати «Бісептол» можна у формі таблеток, суспензії і інфузійного розчину.
Інструкція
1
Препарат «Бісептол» призначається при ряді захворювань інфекційно-запального характеру. Це засіб застосовують при лікуванні інфекцій дихальних шляхів, зокрема «Бісептол» показаний при терапії бронхітів, пневмоній, а також емпієми плеври і абсцесів легкого. Препарат використовується при терапії інфекційних хвороб сечостатевої системи: уретриту, простатиту, пієлонефриту, сальпингита, гонореї. Також «Бісептол» застосовується при лікуванні дизентерії, діареї, холери, черевного тифу та паратифів. Препарат ефективний при інфекційних ураженнях шкіри і тканин, у тому числі його призначають при фурункульозі і гнійних утвореннях. Також «Бісептол» застосовується для лікування синуситів, отитів і менінгітів.
2
Таблетки «Бісептол» слід пити після їди, 2 рази на день. Дітям 2-5 років призначають по 240 мг, 5-12 років - по 480 мг за прийом. Діти з 12 років і дорослі використовують дозування 960 мг. При тривалому лікуванні кількість засобу необхідно знизити до 480 мг, приймаючи препарат також двічі на добу. Тривалість терапії залежить від складності захворювання і становить 5-14 днів. При терапії хронічних інфекцій і важкому перебігу захворювання разова дозування може бути збільшена на 30-50%. При лікуванні пневмонії ліки приймають з розрахунку 100 мг сульфаметоксазолу на кг ваги пацієнта на добу. Препарат слід пити 2 тижні, інтервал між прийомами дозувань повинен становити 6 годин. При гонореї показані 2 г сульфаметоксазолу 2 рази на день з інтервалами в 12 годин.
3
Суспензія «Бісептол» показана дорослим і дітям з 3 місяців. Препарат приймають кожні 12 годин. Малюкам 3-6 місяців дають по 2,5 мл, 7 місяців - 3 років - по 2,5-5 мл засобу. Дітям 4-6 років призначається прийом 5-10 мл, 7-12 років - 10 мл суспензії. Дорослим і підліткам ліки слід пити по 20 мл за 1 раз. Лікування необхідно проводити протягом 1,5-2 тижнів, при дизентерії - 5 днів. Перед вживанням флакон із суспензією потрібно добре збовтати.
4
Розчин «Бісептол» вводять внутрішньовенно. Для дорослих та дітей з 12 років разова доза становить 10 мл засобу. Перед введенням ліки слід розбавити в 250 мл розчину глюкози або хлориду натрію. Внутрішньовенно «Бісептол» застосовують кожні 12 годин протягом 5 діб. При особливо важкою симптоматикою дозування може бути збільшена до 3 ампул з частотою введення 2-3 рази на день. Дитяча добова доза сульфаметоксазола становить 30 мг/кг маси тіла. Ця кількість ліків слід застосовувати за 2 рази. Робити инфузию потрібно не довше 1,5 годин.