Як не заснути за кермом.

Сонний водій за кермом небезпечний і для себе, і для пасажирів, і для інших учасників дорожнього руху - досить задрімати на зовсім короткий час, щоб машина втратила керування. Заснути за кермом можуть змусити перевтома, монотонна дорога, тривалий невисипанія. Іноді водія може хилити в сон після рясного обіду або в результаті прийому деяких ліків. Існують способи боротьби з небезпечною сонливістю за кермом.
Інструкція
1
По можливості не вирушайте в довгий шлях, якщо відчуваєте стомлення або не виспалися. Часом навіть короткого (годину-півтора) сну достатньо, щоб відчути бадьорість. Особливо важливо відпочивати перед нічними поїздками. Враховуйте власні біоритми - якщо ваша активність щодня падає приблизно в один і той же час, не плануйте поїздки в цей період.
2
У далекій поїздці намагайтеся регулярно зупинятися. Як тільки відчуєте ознаки втоми - зниження концентрації, бажання закрити очі - негайно зупиніться і спробуйте подрімати 15-20 хвилин або, навпаки, вийдіть з машини і енергійно посувайтеся, пострибайте, походіть, вмийтеся прохолодною водою.
3
Якщо ви їдете не один, попросіть попутника розмовляти з вами, задавати питання, не відволікаючи від дороги, але й не даючи заснути. Якщо ви помітили, що ваш пасажир починає дрімати сам, постарайтеся пересадити його на заднє сидіння, інакше вид сплячої людини і його мірне дихання присплять і вас.
4
Кава та енергетичні напої - відмінний спосіб підтримувати бадьорість досить довго, але з ними важливо не перестаратися - велика кількість кофеїну пригнічує нервову систему, знижує здатність до концентрації, підвищує тиск і робить згубний вплив на серцево-судинну систему. Щоб кава краще діяв, його краще не пити відразу багато, а часто присьорбувати по ковтку.
5
Музика здатна як розігнати дрімоту, так і, навпаки, приспати вас. Найкраще включати радіо, щоб музичні композиції перемежовувалися рекламними паузами та розмовами радіоведучих. Якщо помітили, що засинаєте і під музику, починайте підспівувати.
6
Відкрийте вікно або включите кондиціонер - якщо вам буде прохолодно, ви навряд чи зможете заснути за кермом, до того ж свіже повітря відмінно бадьорить. Постарайтеся поменше курити, інакше відчуття втоми тільки посилиться. Добре допомагає підбадьоритися розтирання вух і долонь, легкий масаж комірцевої зони.
Корисна порада
Допомагають не заснути насіння, сухарики з гострим смаком, кислі льодяники.