Як говорити, щоб діти вчилися.

Найчастіше батьки стикаються з проблемою, коли їх дитина починає погано вчитися в школі. При цьому багато хто з них не знають, як мотивувати дитину і що можна зробити або сказати, щоб змінити ситуацію на краще і змусити його більше уваги приділяти заняттям.
Інструкція
1
Насамперед, необхідно встановити причину, чому успішність знизилася. Звідти спокійна розмова з дитиною, уникаючи осуду і нотацій. Запитаєте, чому йому не подобається відвідувати заняття і робити домашнє завдання, що його не влаштовує в школі. Попросіть показати контрольні роботи або зошити, де дитина скоїла помилки і через що його оцінка була знижена.
2
Не критикуйте дитину і говорите про конкретні речі. Похваліть за його досягнення, навіть якщо вони будуть незначними. Наприклад, якщо в його щоденнику немає двійок або зауважень про прогули. Це дасть дитині впевненість, що його успіхи не залишаються без уваги, і, можливо, він буде прагнути показати себе з кращого боку.
3
Ні в якому разі не порівнюйте дитину з іншими дітьми і не кажіть, що він у чомусь поступається їм. Дайте зрозуміти, що його можливості набагато вище тих результатів, які він показує. Наведіть приклад одного з його попередніх досягнень. Наприклад, нагадайте йому, як добре він вирішував якісь приклади з математики або як його хвалили вчителі за написане твір.
4
Доведіть дитині, що погані оцінки - це лише результат відставання по програмі. Перегляньте результати контрольних робіт і перевірених домашніх завдань і разом знайдіть всі помилки. Запитайте у дитини, що йому дається найважче і запропонуйте займатися з ним у вільний час, щоб допомогти засвоїти матеріал. Придумайте веселу форму занять, яка не буде набридати дитині, а стане для нього цікавою альтернативою додаткових уроків у школі.
5
Скористайтеся своїм досвідом, щоб знайти підхід до своєї дитини і дати йому зрозуміти, що вчитися це не тільки добре, але ще й цікаво. Згадайте свої шкільні роки і подумайте, що б на вас подіяло і якої допомоги ви б хотіли від своїх батьків. Згадайте причини, з яких ви, можливо, не хотіли вчитися.