Багатство сортів клематиса.

Клематис займає в саду особливе місце. Квітникарі цінують у цієї рослини красу і можливість створювати при його допомозі всипану різнокольоровими квітами живопліт.
За допомогою клематиса, що обвиває своїми довгими ліанами дерева, стіни будівель, огорожі або просто стелиться землею як килим, можна додати саду неповторний вигляд. Через швидке зростання ліан і рясного цвітіння садівники називають клематис королем витких рослин. На сьогоднішній день відомо близько 250 видів і більше двох тисяч сортів цієї дивовижної ліани. При цьому слід зазначити, що сорти відрізняються не тільки забарвленням, але і часом цвітіння і розміром квітів. Наприклад, найменші квітки в діаметрі становлять не більше 2,5 см. Найбільші можуть вирости до 20 см і более.Клематіс - багаторічна рослина, час його цвітіння залежить від виду і сорту. Наприклад, одні клематиси радують око рясним цвітінням ранньою весною, інші - влітку. Відомі також сорти, які цвітуть до пізньої осені. Клематиси невибагливі у догляді, вони добре ростуть на сонці і в півтіні, як правило, стійкі до різних хвороб. Але в теж час слід зазначити, що ця рослина дуже любить родючий, пухку, добре дренированную грунт і помірний полив.
Купувати саджанці клематисів слід в спеціалізованих квіткових магазинах, восени і навесні. Але не в самому її кінці, так як молоді відводки клематиса погано приживаються і сильно хворіють.

Все квіти гарні - вибирай для душі

Серед величезного різноманіття клематисів можна знайти раннецветущие сорту, літні та осінні. Наприклад, рясно цвітуть весняні квіти. Серед них найбільш популярні альпійський і гірський клематис. А якщо правильно підібрати сорти клематиса, що розрізняються по висоті, здатності до кущіння, розміром квітів, ваш сад буде радувати вас яскравими квітами протягом усього весняно-осіннього сезону. Великою популярністю у квіткарів користуються гібридні клематиси. Їх люблять не тільки за яскраву, незвичайну фарбу, а й за великі квіти, які, як і троянди, можуть цвісти в рік по кілька разів. Але в той же час гібридні рослини вимагають більшої уваги, так як більш уразливі до несприятливих факторів. Відрізняються гібриди-клематиси і за швидкістю зростання. Як правило, вони ростуть набагато повільніше інших представників цієї красивої багаторічної ліани.
Найвищі рослини гібридних сортів досягають у висоту до трьох метрів.
Найбільш стійкими до хвороб кореневої системи є сорти фіолетового клематиса (Clematis viticella). Цвіте він тільки на молодих пагонах, перші квіти з'являються в кінці червня.

Чому віддати перевагу?

Різноманіття сортогрупп клематисів дає квітникарям можливість використовувати різні варіанти для оформлення дизайну саду. Наприклад, великою популярністю користуються рослини з великими квітами. Серед них - сортогруппи "Жакмана", "Вітіцелла", "Ланугіноза".

Група "Жакмана"

Її родоначальником вважається клематис "Жакмана" (jackmanii). До неї належать кілька десятків сортів рослин, що характеризуються полудеревяністимі або трав'янистими ліанами з довгими, до чотирьох метрів, пагонами, великими квітками, які в розкритому вигляді досягають 12-15 см. Цвітуть клематиси цієї групи пишно, основний час цвітіння - липень-вересень. У групи "Жакмана" багата кольорова гама. У ній є фіолетові (Andre Leroy), бузково-рожеві (Comtesse de Bouchaud), фіолетово-пурпурні (Gipsy Queen), ніжно-блакитні ("Анастасія Анісімова"), червонувато-бузкові ("Микола Рубцов") відтінки.

Група "Вітіцелла"

Сорти цієї групи отримані шляхом схрещування клематиса фіолетового (viticella) з іншими представниками даної рослини. Квітки цих клематисів ростуть на пагонах поточного року, складаються з 5 або 6 чашолистків і за забарвленням зазвичай бувають червоних, рожевих, пурпурних тонів. Самі поширений сорти цієї групи: Ville de Lyon з квітами малиново-червоного відтінку, Ernest Markham (червоні). Якщо хочете заселити в своєму саду фіолетовий клематис, придбайте Etoile Violette, шанувальникам яскраво-малинових кольорів підійде "Олександрит", любителям світло-рожевих тонів - "Нікітський".

Група "Ланугіноза"

Клематиси групи "Ланугіноза" ( lanuginosa) утворені від клематиса шертістого і відрізняються від попередніх груп більш тонкими ліанами довгою 2-3 метри. Квітки у рослин цього виду крупні, з 6-8 чашелистиками, дуже ніжною пастельній забарвлення. Зазвичай квіти сортогруппи "Ланугіноза" світлих, блакитних або рожевих тонів. Квітки утворюються в основному на старих пагонах, які восени потрібно обов'язково зрізати і вкривати на зиму. Найпопулярніші сорти цієї групи клематисів - Blue Gem (синього забарвлення), Crimson Star (малиновою), Ramona (темно-блакитний). Клематис сорту "Балерина" порадує вас білими квітами.

Посадка клематисів

Незважаючи на невибагливість, при посадці клематисів потрібно дотримуватися кількох правил. Наприклад, садити їх краще всього на родючу і дренированную грунт. При цьому потрібно пам'ятати, що коріння клематисів повинні знаходитися в прохолоді. Розмноження клематисів можна здійснювати черешкам або діленням куща. Якщо ви вирішили розмножувати клематиси живцями, в червні або в липні наріжте від пагонів з середньої частини куща черешки довжиною 10-15 см з листовим вузлом і висадіть в пісок, змішаний з живильним земляний сумішшю. Коли живці укореняться (приблизно через місяць), їх потрібно буде пересадити в окремі стаканчики, а потім - у контейнери більшого розміру. Навесні молоді клематиси потрібно посадити в грунт.