Як вирізати вокал з пісні.

Для вирізання вокалу використовуються різні програми для роботи зі звуком, однак неможливо повністю видалити його в домашніх умовах. Весь процес видалення голоси з пісні грунтується на приглушених або видаленні частот в рамках звукового діапазону голосу співака.
Вам знадобиться
  • Програми Sony Sound Forge або Adobe Audition.
Інструкція
1
Скачайте програму для роботи зі звуком. Серед найпопулярніших додатків варто відзначити Sony Sound Forge і Adobe Audition. Встановіть вподобаний редактор, запустивши інсталятор. Дотримуйтесь інструкцій на екрані.
2
Запустіть встановлену програму і відкрийте звуковий файл для редагування за допомогою меню File - Open. Після цього виберіть пункт Process - Channel Converter (для Adobe Audition аналогічне вікно викликається через Stereo Imagery - Channel Mixer). Експериментуйте з цифровими значеннями, зазначеними в вікні, щоб підібрати найбільш оптимальну ступінь приглушення вокалу для вашої пісні.
3
Для видалення доріжки з голосом також можна скористатися спеціальними плагінами, які вбудовані в Adobe Audition і Sound Forge. При роботі з Audition, перейдіть в меню Effects - Stereo Imagey. У вікні змініть настройки, щоб домогтися кращого звучання. Варто відзначити, що в залежності від пісні значення параметрів будуть варіюватися. Строчка Extract Audio відповідає за розташування каналу вокалу в пісні. Налаштування Frequency Range визначає діапазон частот, в яких знаходиться голос виконавця.
4
У списку можна вибрати попередні налаштування: Male Voice (чоловічий голос), Female Voice (жіночий голос), Bass (баси) і робота з повним спектром доріжки розташування вокалу Full. Center Channel Level відповідає за ступінь приглушення - чим менше значення, тим приглушення здійснюватиметься більше.
5
Для Sound Forge існує плагін iZotope Vocal Eraser, який можна знайти в пункті FX Favorites. У списку налаштувань виберіть Remove Vocal. Параметр Suppression регулює ступінь приглушення звуку, а Vocal Panning вказує на розташування голоси в каналі звуку. В Vocal Type проводиться вибір чоловічого або жіночого діапазону частот. Параметр Quality слід встановлювати як Full.
6
Також існують онлайн-сервіси для видалення слів з пісні. Хоча цей спосіб не підійде для більшості мелодій і якість вирізання залишає бажати кращого, в деяких випадках вдається домогтися часткового видалення, якщо голосова доріжка по гучності вище, ніж інструментальний супровід.