Корисні властивості і вирощування конюшини.

Клевер - не рідкість, ця рослина повсюдно зустрічається на території Росії, росте на луках, полях, узліссях. Його вирощують як кормову рослину для худоби. До того ж конюшина - чудовий медонос.

Корисні властивості конюшини

Цілюща сила цього лугового рослини захоплює. Недарма в народній медицині широко використовують лікувальні настої і відвари з конюшини, в ньому міститься величезна кількість вітамінів різних груп, мінеральні речовини, каротин, флавоноїди, саліцилова кислота. Квітки і листочки конюшини мають антисептичну, протизапальну та сечогінну дію. Також рослина допомагає нормалізувати обмінні процеси і підвищити імунітет організму.
Чи знаєте ви, що конюшина належить до сімейства бобових. Налічується близько 250 видів рослини.
Чай із збору, до складу якого входять висушені головки червоної конюшини, звіробій і лист чорної смородини, допомагає збільшити лактацію у годуючої мами. Треба взяти сухі трави в пропорції 1: 1: 2, тобто по 1 частини конюшини і звіробою і 2 частини смородини, і заварити збір окропом. Дати чаю настоятися і приймати 3 рази на день.
Молоді листочки конюшини використовують для приготування салатів, а з його суцвіть виходить ароматний трав'яний чай.
Наші бабусі готували з конюшини чудовий омолоджуючий лосьйон. Рано вранці збирали росу з кольору, зливаючи її в ємність. Потім в цю рідину ставили пару стеблинок конюшини, а ввечері вмивалися цим чудовим засобом від морщін.Прежде ніж почати приймати відвари і настоянки з конюшини, потрібно обов'язково порадитися з лікарем. Як і при застосуванні будь-якого іншого лікарського засобу, у конюшини є протипоказання. Його не можна приймати під час вагітності, при високому артеріальному тиску, ожирінні та за наявності хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Вирощування конюшини

Клевер не тільки приносить користь організму, це ще й чудова декоративна рослина. Посадивши його на своїй ділянці, ви отримаєте шикарний газон, стійкий до витоптування. До того ж конюшина - чудовий сидерат, який здатний збагатити будь-яку грунт. Та й лікарська рослина буде завжди доступно.Перед посівом конюшини, ретельно підготуйте грунт. Перекопайте на глибину лопати, очистіть від кореневищ бур'янів та сміття (це згодом полегшить догляд за газоном). Якщо грунт на вашій ділянці кисла, проведіть вапнування. Поверхня розрівняйте граблями. Залиште на тиждень. Потім внесіть комплексні мінеральні добрива. Ще через тиждень просапайте ділянку під посів конюшини і розрівняйте його граблями ще раз.Теперь можна посіяти траву. Садити рослина потрібно у вологий ґрунт. Якщо вона суха, полийте перед посівом насіння. Порозсипайте їх також, як і при посіві будь-який інший газонної трави, спочатку вздовж ділянки, потім поперек нього. Граблями перемішайте насіння з верхнім шаром грунту і ущільните катком (для цього можна використовувати бочку) .Всходи з'являться дуже швидко, приблизно через тиждень після посіву. Догляд за конюшиною полягає в періодичному поливі при висиханні грунту і прополюванні. Через рік посадки будуть настільки щільними, що заглушать практично всі сміттєві рослини. Врахуйте, що конюшина - агресор, якщо ви не бажаєте, щоб він поширився на весь ваш ділянку, обмежте територію, де росте рослина, вкопавши по периметру обмежувачі.