Світильники для натяжних стель: Як вибрати.

Натяжні стелі користуються популярністю серед тих, хто віддає перевагу стильні дизайнерські рішення. Оформлення такої стелі передбачає установку спеціальних світильників. Правильно підібрана система освітлення для натяжної потоку створить комфортні умови і дозволить максимально використовувати переваги натяжна конструкції.

Як вибирати світильники для натяжна конструкції

Натяжні стелі зручні в тому відношенні, що дають можливість монтувати в них освітлювальні прилади самої різної конструкції. Це можуть бути традиційні люстри, світлодіодні або точкові конструкції. При виборі конкретного типу світильників орієнтуватися слід не тільки на дизайн світильників і їх привабливий зовнішній вигляд, але також на функціональні характеристики, економічність, а також зручність установкі.Перед покупкою конкретного виду світильників виберіть дизайн світлового оформлення приміщення. На плані приміщення складіть схему розміщення світильників, визначте, де будуть проходити дроти і арматура.
Після складання докладного плану ви зможете розрахувати кількість освітлювальних приладів, підібрати їх тип і споживану потужність.
Вибираючи світильники для натяжних стель, звертайте увагу на їх довговічність. Враховуйте, що натяжні конструкції розраховані да тривалі термін експлуатації. При правильному і акуратному зверненні такі стелі можуть прослужити не один десяток років. Тому бажано, щоб стельові світильники також були розраховані на тривалий термін служби.Отдавайте перевагу відомим фірмам-виробникам, які спеціалізуються саме на випуску освітлювальних приладів. Кращими характеристиками з погляду співвідношення ціни і якості вважаються лампочки європейських виробників. Широко поширені освітлювальні прилади китайської зборки дешевше, але не так надійні і менш довговічні. Не старайтесь заощадити на освітленні.

Вибір люстри для натяжних стель

Зверніть увагу не тільки на дизайн вподобаного вам світильника, а й на спосіб його кріплення. Якщо ви підбираєте люстру, враховуйте, що вона може мати один з двох варіантів кріплення: на планці або гаку. Планкові люстра монтується на спеціальну накладну скобу, прикріплену до стелі. Люстри другого типу чіпляються за гак, вправлений в поверхность.Более практичним вважається кріплення на планці. Якщо ви вибрали для натяжної стелі такий тип світильника, зверніть увагу на те, чи є між корпусом і лампою відбивають світло елементи.
Без відбивача світильник може сильно перегріватися. Наслідком такого перегріву буде деформування і оплавлення натяжної полотна.
А ось при установці люстри крючкового типу проблем з деформацією натяжна конструкції зазвичай не виникає. Головне, щоб люстра була обладнана плафонами, які слід направляти не вгору, а в сторони або вниз. В іншому випадку з часом на полотні можуть утворитися темні плями. Якщо ж вам дуже сподобалася люстра з плафонами, спрямованими вгору, використовуйте для освітлення тільки люмінесцентні або галогенні лампочки з особливим напиленням. Відстань від лампи до поверхні стелі не повинно бути менше 10 см.

Точкові світильники для натяжних стель

Точкові світильники дуже добре вписуються в дизайн приміщення, обладнаного натяжною стелею. Вибираючи такі освітлювальні прилади, зверніть увагу на метод їх виготовлення. Для натяжна конструкції підійдуть тільки ті прилади, які вироблені методом штампування. Справа в тому, що при установці точкового світильника в полотні виконується проріз, куди потім вставляють изолирующее кільце. Таке кільце згодом прикривається бортиком світильника. Якщо світильників не штампований, а литий, прикріпити його до натяжна конструкції не вийде, оскільки бортик у нього отсутствует.Із всіх світильників, які виготовляють методом штампування, краще всього поєднуються з натяжними стелями ті, які відносяться до поворотного типу. Така конструкція в меншій мірі піддається нагріванню від лампочкі.В точковий світильник штампованого типу цілком можуть бути встановлені як традиційні лампи розжарювання, так і інші типи лампочок, наприклад, енергозберігаючі або галогенні. Враховуйте при цьому, що потужність ламп розжарювання не повинна перевищувати 60 Вт, а галогенних і енергозберігаючих - 35 Вт.Вибірая потужність ламп для освітлювальних приладів, завжди пам'ятайте, що чим потужніший джерело освітлення, тим більшою мірою він нагріває всі елементи конструкції, які мають сполучення зі світильником. Якщо полотно натяжної стелі тривалий час знаходитиметься під впливом високої температури, матеріал почне жовтіти, а в підсумку втратить еластичність і потрескается.І ще одне суттєве зауваження. Доглядаючи точковий світильники, уточніть також, який спосіб і розмір їх кріплення. Важливо, щоб розмір кріплення точкового освітлювального приладу в точності відповідав внутрішньому діаметру платформи. Якщо розмір буде більше, світильники не буде надійно триматися. Якщо ж розмір кріплення буде менше, прилад не ввійде в кріпильний отвір.