Римські штори в інтер'єрі.

Римські штори - один з найбільш модних варіантів декору вікон. Вони користуються популярністю завдяки поєднанню простоти і витонченості, а також своїй функціональності. Такі штори м'яко розсіюють денне світло, яке поступає в приміщення. Їх рекомендується використовувати в тих випадках, коли хочеться чогось середнього між шторами і жалюзі.

Особливості римських штор

Римські штори в інтер'єрі представляють собою карниз, на який закріплюється прямокутне полотно тканини, пронизане по горизонталі стрижнями управління. В опущеному стані такі штори абсолютно рівні. Для закріплення їх форми і додання чіткості складкам в тканину вшиваються обважнювачі - рейки.
Римські штори можна кріпити на цілий віконний проріз, на стулку, до стелі або стіни.
Регулювати римські штори можна шнуровим або цепочним механізмом, який дозволяє їм підніматися знизу вгору, утворюючи акуратні складки. У великих приміщеннях вони управляються за допомогою дистанційного пульта, який приводить в дію прихований в карнизі електропривод. При закриванні і відкриванні такі штори можна зупинити на будь-якому потрібному рівні щодо вікна. Римські штори виготовляються з тканин різного складу і фактури. У класичному варіанті використовуються гобеленові вироби, а також пошиті з органзи, оксамиту, парчі. Крім тканини в якості матеріалу виготовлення таких штор можуть застосовуватися і натуральні матеріали: плетене дерево, соломка, бамбук. В цьому виконанні вони будуть особливо цікаво виглядати в інтер'єрі в етнічному або еко-стіле.В сучасних інтер'єрах, як правило, зустрічаються однотонні або прозорі римські штори. Для досягнення максимального витонченості і затишку їх нерідко комбінують з тюлями, фіранками або прямими шторами, а також з ламбрекеном. Така гра стилів, а також широкий вибір тканин надає дизайнеру широкий набір можливостей для виконання задуманого ним проекту.

Використання римських штор в інтер'єрі

Найкраще римські штори підійдуть сучасним інтер'єрам зі стильним дизайном (мінімалізм, «хай-тек» , класичний, «ар-деко», модерн, японський і т. д.). Також використання цих виробів рекомендується в приміщеннях, в яких звичайні штори виглядають не дуже доречно. Наприклад, це можуть бути віконні прорізи в санузде і ванною, на балконі або лоджії.
Застосування римських штор доречно і в ресторанах, конференц-залах, офісних приміщеннях.
Декорувати римськими шторами можна кабінет, ванну, кухню, дитячу, спальню, вітальню. Для кухні, де нерідко не є можливості оформити боки віконних прорізів, такі штори можуть стати оптимальним варіантом. Ви можете не прибирати штори на самий верх, адже можна регулювати потрібну висоту їх підняття. Завдяки цьому вони не стануть заважати поставленим на підвіконня кольорами чи іншим предметам, які необхідні вам на кухні.