Різновиди сухих будівельних сумішей.

Будівельні суміші застосовуються для обробки будинків та інших приміщень. Вони виготовляються у вигляді порошку, який необхідно розвести у воді. Існує декілька видів сухих сумішей, які вибираються в залежності від виду здійснюваних робіт.

Штукатурка

Штукатурка - матеріал, призначений для вирівнювання стін, стель і їх захисту від зовнішніх факторів впливу. Іноді застосовується для декоративного оздоблення. Штукатурка має кілька різновидів, залежно від призначення застосування. Розрізняють звичайні (для вирівнювання стін і подальшого нанесення інших декоративних покриттів), спеціальні (для звукопоглощения і теплозбереження) і декоративні (для обробки готових поверхонь). Найпоширенішими є суміші, що містять вапно або мають у своєму складі гіпс. Широко використовується також цементна штукатурка для обробки приміщень як усередині, так і зовні.

Шпаклівка

Шпаклівка - порошковий матеріал, який застосовується для вирівнювання різних поверхонь перед нанесенням оздоблювальних матеріалів або забарвлення. Шпаклівка буває декількох видів, залежно від складу: клейова (містить 10% розчин клею), латексна, шпакріловая (для закладення плінтусів або обробки отштукатуренних поверхонь), акрилова, масляна, олійно-клейова. Шпаклівки наносять вже на останньому етапі вирівнювання.

Ровнітеля для підлоги

Ровнітель для підлоги - суха суміш, створена для вирівнювання основи підлоги і приховує інженерні мережі. Він наноситься перед укладанням таких покриттів, як кахель, ламінат, паркет і лінолеум. Будівельна суміш допомагає усунути нерівності, які можуть перешкодити кладці. Порошок виготовляється з цементу або гіпсу. Суміші з гіпсу використовуються для створення товстої стяжки підлоги з максимальним шаром в 100 мм. Водночас цементний порошок здатний створити якісний шар лише на 50 мм завтовшки. Гіпс також регулює температурний режим в приміщенні і поглинає надлишок вологи. Коштувати відзначити, що ціна на гіпсові ровнітелі дещо вищий.
Перед застосуванням будь-яких матеріалів слід уважно вивчати інструкції щодо їх застосування. Дотримуйтесь точні пропорції при розведенні з водою і пам'ятайте, що готовий розчин потрібно використати протягом 30 хвилин.

плитковий клей

Плитковий клей використовується для прикріплення керамічної плитки, мозаїки і каменів до поверхні. Він також використовується при монтажі кам'яних теплоізоляційних плит. Серед різновидів даних будівельних сумішей слід виділити універсальний, посилений, морозостійкий і клей для басейнів. Останній відрізняється від інших підвищеними гідроізоляційними властивостями і іноді має добавки, що перешкоджають появі грибка або цвілі через підвищену вологи. Морозостійка суміш застосовується для зовнішніх робіт. Універсальний клей підійде для приклеювання кахельної плитки невеликих розмірів.
Розлучені будівельні суміші можуть бути нанесені за допомогою штукатурної лопатки і сокола.

Грунтовка

Грунтовка - склад, який наноситься першим шаром на вже підготовлену до фарбування поверхню, щоб створити максимальне зчеплення з покриттям. Також суміш захищає метал від корозії, перекриває пори і інші дефекти, що фарбується. Виготовляються вони на основі оліф і різних смол. Висушену грунтовану поверхню покривають лаком чи фарбою.