Як захистити дерева від мурашок.

Дуже часто садівників-любителів турбують снують по всій ділянці мурашки. Незважаючи на те, що це вельми корисні комахи, вони в змозі завдати плодовим деревам непоправної шкоди. Знищити садових мурашок на дачній ділянці непросто, так як їх кількість позначається цифрами з шістьма нулями, а довжина підземних ходів мурашника - майже що кілометрами. Для захисту плодових дерев від комах необхідно вчасно вжити заходи боротьби з ними.
Інструкція
1
З приходом довгоочікуваної весни, як тільки розтане сніг, засинайте пристовбурні кола дерев на своїй ділянці товстим шаром золи і полийте зверху розчином кухонної солі. Це буде перешкоджати атакам мурах, збагатить ґрунт різними корисними речовинами і калієм.
2
На початку травня накладіть на дерева захисні пояси з поліетиленової плівки шириною 20-25 см. Щільно оберніть нею стовбури в 2 шари на висоті 30см від грунту. Далі тонким шаром нанесіть на плівку смолу, дьоготь, солідол або будь-яке інше в'язке речовина, через яке мурашки не зможуть пробратися.
3
Періодично оновлюйте пояса у міру забруднення липкого шару. Слідкуйте за тим, щоб липка рідина з них не потрапляла на стовбури дерев, щоб уникнути опіків. В кінці серпня ловчі пояси обов'язково зніміть.
4
Купіть в магазині звичайну фольгу і обмотайте її навколо стовбурів дерев, щоб вийшли спіднички з гострими краями. Мурашки не дуже гнучкі комахи і перелізти через гострий край фольги не зможуть.
5
Уважно огляньте всі дерева на наявність попелиці. При її виявленні обробіть їх спеціальними засобами. Відомо, що тля виділяє солодкий сік і тим самим привертає мурах, тому від неї необхідно терміново позбуватися.
6
Обвяжіте стовбури дерев на висоті 30-40 см шаром вовни або вати намоченим у карболовий розчині, залиште на три-чотири дні і змініть пов'язку. Повторіть процедуру 2-3 рази, потім залиште пов'язку на все літо.
7
У домашніх умовах приготуйте густу суміш з льняного масла, сажі і кухонної солі. Обмажте нею стовбури шириною 5-10 см на рівні 20-30 см від ґрунту.
8
Використовуйте для боротьби зі шкідливими комахами звичайну і хлорне вапно. Насипте її на всі мурашині купи і гарненько полийте водою.
9
Принесіть з лісу і оселіть у своєму саду великих рудих мурах. Після цього чорні мурахи самі покинуть вашу територію.