Як виготовляють труби.

У сучасному індивідуальному будівництві широко застосовуються нові технології, але іноді виникає необхідність в більш простих речах. Як бути, скажімо, якщо вам знадобилася бляшана труба певного розміру? Такі конструкції нерідко застосовують для виготовлення систем для стоку води. Якщо підібрати трубу підходящого розміру в торговій мережі не вдалося, ви можете змайструвати її самі.
Вам знадобиться
 • - тонка листова жерсть;
 • - ножиці по металу;
 • - металева планка;
 • - сталеві або алюмінієві заклепки;
 • - верстак;
 • - рулетка;
 • - лінійка;
 • - металева чертілка;
 • - звичайний молоток;
 • - дерев'яний молоток (киянка);
 • - оправлення;
 • - плоскогубці.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для виготовлення труби. Вам знадобиться аркуш тонкого оцинкованої бляхи. Такий метал не схильний до корозії і порівняно легко піддається обробці найпоширенішими інструментами.
2
Намалюйте ескіз майбутньої труби. Проставте на аркуші паперу її розміри. Потім перенесіть викрійку на заздалегідь приготований лист жерсті. Роблячи викрійку, враховуйте, що ширина вашої заготовки повинна бути дорівнює діаметру майбутньої труби, до якого слід додати приблизно півтора сантиметра. Для прямої труби довжина заготовки повинна скласти трохи більше необхідного розміру.
3
Використовуючи ножиці для різання металу, відріжте від аркуша намальовану заготовку труби. Помістіть її на край верстака або іншу рівну горизонтальну поверхню. По всій довжині аркуша жерсті прокреслите з одного боку лінію відгину фальца, відступивши від краю півсантиметра.
4
Тепер сумістите намальовану лінію з ребром верстака. Ударами киянки загніть край листа вниз. Тепер переверніть заготовку і дуже легкими ударами дерев'яного молотка підігніть до аркуша кромку.
5
Знову переверніть лист металу і киянкою же відігніть кромку на сантиметр, але вже в інший бік. Профіль загину повинен нагадувати букву «Г». Підготовлену таким чином заготовку помістіть в оправлення і руками акуратно загніть краю аркуша один до одного.
6
Крайки аркуша з'єднайте в «замок» так, щоб менша з кромок зачепилася за ту, що має більший розмір. Використовуючи плоскогубці, ущільните кромки, а потім за допомогою металевої планки і звичайного молотка гарненько підбийте місце з'єднання.
7
Щоб надати готової трубі додаткову міцність, скріпіть краю жерстяної труби за допомогою алюмінієвих або сталевих заклепок. Для цього підготуйте в трубі отвори, зробивши крок між ними приблизно в три сантиметри. У ці отвори вставте заклепки відповідного розміру і виконайте з'єднання, використовуючи звичайний молоток. Тепер труба повністю готова до експлуатації.
З застосуванням нових технологій в будівництві необхідність у застосуванні жерстяних труб поступово відпадає. Сьогодні вони використовуються більше як декоративні елементи. Жесть - тонка листова сталь, схильна до корозії, тому для виготовлення флюгерів, красивих водостічних труб, козирків над ними, кришок над пічними трубами або філігранних мережив застосовують оцинковане дахове залізо.
Вам знадобиться
 • лист заліза товщиною 0,5-0,7 мм, дерев'яний молоток, ножиці по металу, металева планка.
Інструкція
1
Тонка жерсть - улюблений матеріал для саморобних коптилень і лазень. Бляшані труби також використовуються як самоварні. Вони збільшують тягу і відводять дим. Виготовити бляшану трубу нескладно. Необхідний лист тонкого покрівельного оцинкованого заліза товщиною 0,5-0,7 мм, дерев'яний молоток - киянка, ножиці по металу, металева планка, звичайний молоток і плоскогубці. Лист заліза повинен бути рівним, гладким, з прямими кутами.
2
Намалюйте на аркуші заліза викрійку труби в розгорнутому вигляді. Це можна зробити крейдою або яким-небудь гострим предметом. Ширина заготовки повинна дорівнювати діаметру труби + 1,5 см, довжина - довжині її прямої ділянки. Відріжте ножицями по металу намальовану заготовку.
3
Покладіть заготовку на край верстака і накресліть з одного боку (по довжині) листа лінію відгину фланця - 0,5 см. Зіставте намальовану лінію з ребром куточка на верстаті і загніть край за допомогою киянки вниз. Переверніть лист і ударами киянки підігніть кромку до аркуша.
4
Переверніть заготовку і зробіть з іншого довгої сторони відгин кромки на ширину 1 см, але в іншу сторону. Потім підігніть цю кромку ще раз, тобто в профіль про загин матиме форму літери Г.
5
Вставте заготовку в оправлення (сектор труби потрібного діаметра, втім, деякі обходяться і без неї), акуратно загніть краю труби один до одного. З'єднайте кромки в замок так, щоб менша кромка зачепилася за більшу. Ущільните кромку плоскогубцями. За допомогою залізної планки і молотка укладіть кромку на лист, гарненько підбийте її.
6
Скріпити краю труби можна і за допомогою алюмінієвих або сталевих клепок. Тоді кромки загинаються під кутом 900 назустріч один до одного. В них попередньо просверливаются отвори під клепки на відстані 3 см. Лист заготовки загинається у зворотний бік так, щоб кромки співпали і знаходилися на зовнішній стороні труби. Потім кромки скріплюють клепками. В цьому випадку виходить зовнішній шов, який не дуже зручний у вжитку.