Як вийняти акумулятор.

відслужив свій термін автомобільний акумулятор вимагає заміни. Перед установкою нової батареї необхідно від'єднати і демонтувати колишній акумулятор. Для цього зовсім немає необхідності звертатися в авторемонтну майстерню. Маючи загальне уявлення про пристрій автомобіля і розташуванні його агрегатів, вийняти акумулятор ви зможете самостійно.
Вам знадобиться
  • - набір гайкових ключів;
  • - плоскогубці;
  • - робочий одяг;
  • - захисні рукавички;
  • - чиста ганчір'я .
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на горизонтальній поверхні. Обов'язково вийміть ключ із замка запалювання. Надіньте робочий комбінезон і захисні рукавички.
2
Відкрийте капот автомобіля і відшукайте місце розташування акумуляторної батареї. Якщо доступ до неї закритий кришкою або додатковим кріпленням, акуратно видаліть кріплення і зніміть кришку.
3
Визначте, яким способом кріпиться в своєму гнізді акумулятор. Зазвичай він притискається особливою планкою, яка проходить по верхній частині батареї. Така планка найчастіше закріплена парою різьбових стрижнів.
4
Якщо акумулятор розташований глибоко в гнізді, скористайтеся торцевим ключем. Попутно уважно огляньте кріпильні елементи. Якщо вони зношені, ймовірно, кріпильні елементи буде потрібно поміняти на нові. Пам'ятайте, що від надійності кріплення акумулятора залежить надійна експлуатація транспортного засобу і ваша безпека.
5
Огляньте клеми акумулятора і визначте їх тип. Зустрічаються батареї з верхніми і бічними клемами. Підключення зверху дроти від'єднайте звичайним комбінованим гайковим ключем. Для зняття пружинних затискачів використовуйте плоскогубці. При бічному розташуванні клем скористайтеся торцевим ключем.
6
Послідовно від'єднайте обидва дроти, що ведуть до клем акумулятора, починаючи з «мінуса». Попередньо зніміть з клем захисні чохли.
7
Отсоедините притискну пластину, відкрутивши болти ключем відповідного розміру. Кріплення акуратно складіть в одному місці, інакше ви ризикуєте його втратити.
8
Вийміть від'єднанні батарею зі свого гнізда і відкладіть її в сторону. Огляньте місце, де розташовувався акумулятор. При необхідності очистіть гніздо від забруднень м'якою чистою ганчіркою. Демонтаж акумулятора на цьому завершено.
9
Встановіть новий акумулятор, виконайте описані дії у зворотному порядку. Переконайтеся, що батарея надійно утримується в гнізді. Перевірте роботу акумулятора, запустивши двигун.