Користь і шкода від прийому імуностимуляторів.

Імунітет - це природний спосіб захисту організму від різних інфекцій, бактерій і запалення. Відповідно, імуностимулятори - це препарати, покликані підсилювати розмноження і ріст клітин імунної системи. Про користь і шкоду цих ліків існує багато різних думок, тому, щоб розібратися в цьому питанні, потрібно обов'язково порадитися з лікарем перед прийомом.
Здається, що якщо імунітет покликаний справлятися із захворюванням, то його стимулювання призведе до більш швидкому лікуванню від застуди чи грипу, а значить, і користь для всього організму. Тим більше, що саме про це йдеться в рекламі, якої в даний час так багато на телебаченні. Насправді все не так однозначно. Стимулюючі препарати потрібно приймати тільки у разі сильного зниження імунітету, коли він сам не здатний впоратися із захворюванням. Здоровий імунітет повинен боротися з інфекціями самостійно, без додаткової допомоги. А визначити, чи є у вас помітне зниження природного захисту, може тільки професіонал, тому, без призначення лікаря, приймати які б то не було ліки не варто, тим більше що у імуностимуляторів, як і у інших лікарських препаратів, є протипоказання.

Протипоказання до прийому імуностимуляторів

Прийом препаратів, що стимулюють імунну систему, може не тільки не допомогти, а й сильно нашкодити організму при наявності будь-яких аутоімунних захворювань. До них відносяться: ревматоїдний артрит, вітіліго, цукровий діабет, аутоімунний гепатит, пернициозная анемія, деякі види бронхіальної астми та деякі інші недуги.
При наявності хоча б однієї з цих хвороб або будь-яких інших порушень в роботі імунітету приймати імуностимулятори категорично заборонено, вони можуть викликати різні ускладнення.
Особливо обережно потрібно ставитися до препаратів цієї категорії, коли мова йде про маленьких дітей і жінок під час вагітності. Це обумовлено тим, що у немовляти аутоімунне захворювання може бути ще не виявлено, а у жінок в період виношування дитини великий ризик загострення прихованих і хронічних недуг.

Чи не лікарські імуностимулятори

Є способи підвищити імунітет природним шляхом, не вдаючись до лікарським препаратам. Вони набагато корисніші для організму і не викликають побічних ефектів. Це ряд лікарських трав і продуктів харчування, здатних підстьобувати роботу імунної системи.
Відносно трав'яних відварів бажано все ж проконсультуватися з лікарем, а ось корисні продукти можна вживати щодня, без будь-яких обмежень.
Особливо корисні для імунітету ріпчаста цибуля, головки часнику, мед, білокачанна капуста, буряк, редька, шипшина, пророщена пшениця. Регулярно включайте ці продукти в свій раціон харчування і, велика ймовірність, що імуностимулятори вам не знадобляться.